19August2019

1/8 ПЕРШОСТІ СВІТУ З ПРОГРАМУВАННЯ ВІДБУЛАСЬ У ВНТУ

  • PDF

Перший — обласний етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, що має статус 1/8 першості світу з програмування АСМ-ІСРС, відбувся у Вінницькому національному технічному університеті

Проводились ці престижні змагання у базових вищих навчальних закладах усіх обласних центрів України. Понад 700 команд (це більше, аніж 2000 учасників) взяли участь у стартовій олімпіаді.

Подробиці на сайті міністерства освіти і науки України

Власне у ВНТУ за перемогу, а отже і вихід до наступного — регіонального етапу змагань, боролись 59 команд з п’яти університетів Вінниччини: Вінницького національного технічного університету (40 команд); Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського (2 команди); Вінницького національного аграрного університету (4 команди); Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ (1 команда), Вінницького фінансово-економічного університету (2 команди).

Поза конкурсом виступали вихованці Вінницької фізико-математичної гімназії №17 (3 команди), Вінницького технічного ліцею (5 команд) та Вінницької загальноосвітньої школи №2 (1 команда).

Отож, у ВНТУ змагалось найбільше команд-учасниць серед усіх областей України — як студентських, так і шкільних. Приміром, з усіх ВНЗ Києва зібралося лише 49 команд. До речі, цьогоріч в олімпіаді також могли продемонструвати свій професійний креатив IT-спеціалісти.

Командам, кожна з яких складалась із трьох осіб, пропонувалась до розв’язку 13 задач різного рівня складності. Змагались по «вагових категоріях» — окремо класичні, технічні, педагогічні, природничі та економічні університети.

У групі технічних університетів

перше місце виборола команда студентів ВНТУ у складі Михайла Граніка, Сергія Кашубіна і Олега Морфіянця (тренер — Володимир Месюра).

Це найсильніша команда ВНТУ, яка нинішнього літа представлятиме ВНТУ на першості світу з програмування,
що відбудеться 21 – 26 червня у Єкатеринбурзі (Російська Федерація)

Два других місця здобули теж команди студентів ВНТУ:

Євгенія Зеленська, Тетяна Польгуль і Максим Матейчук (тренер —Володимир Месюра)

Сергій Чариков, Сергій Мазурок та Юрій Шмерчук (тренер — Ігор Арсенюк)

Три третіх місця отримали також студенти ВНТУ:

Дмитро Степанюк, Максим Стрельбицький, Олександр Дудник;

Петро Гаврилюк, Богдан Стахов, Олег Яворович;

Владислав Осипенко, Антон Чередніков, Олександр Гончарук.

Тренером усіх команд, котрі зайняли третє місце, є Володимир Майданюк.

У групі педагогічних університетів

перемогла команда ВДПУ ім. М. Коцюбинського — Олександр Байдацький, Олексій Войтовик, Наталія Опанасенко.

Тренував команду Олександр Жмурко.

У групі природничих університетів

перемогла команда ВНАУ — Петро Ковальчук, Світлана Маколкіна, Анастасія Старинець.

Тренував команду Євгеній Паламарчук.

У групі економічних університетів

перемогли студенти ВТЕІ КНТЕУ Віктор Штефанюк, Стас Чорномаз, Андрій Ільящук (тренер — Віталій Суприган).

У шкільній групі:

перше місце — учні ФМГ №17 (Антон Зуєв, Ілля Ігушев, Руслан Сакевич, тренер — Наталія Підлужняк);

друге місце — учні ВТЛ (Олег Ламзін, Ростислав Котощук, Владислав Кононюк, тренер — Ніна Єфременюк);

третє місце — учні ФМГ №17 (Катерина Мазуркевич, Дмитро Катричук, Євгеній Попадюк, тренер — Наталія Підлужняк).

У групі ІТ-спеціалістів у Вінницькій області перше місце вибороли програмісти компанії Componentix Володимир Гричина та Юрій Сахно.

Отож, вихід у наступний ІІ етап олімпіади, що є 1/4 першості світу з програмування, вибороли 4 найсильніші команди ВНТУ, а також по одній найкращій команді від ВДПУ, ВНАУ, ВТЕІ КНТЕУ та ВФЕУ. Відбудуться змагання восени цього року у Хмельницькому національному університеті.

Величезну роботу щодо проведення олімпіади виконали координатор 1-го етапу олімпіади по Вінницькій області Ігор Арсенюк, директор Українського сайту Південно-Східного Європейського регіону Володимир Месюра, заступник директора Інституту ІТКІ з навчально-виховної роботи Вікторія Войтко. А також інженери центру електронних комунікацій Назар Маківчук, Олександр Марченков, Сергій Крилов, А.Барчук, працівники комп’ютерних центрів №2, №5, кафедри ОТ, кафедри ЗІ, а також лабораторії Microsoft; працівники видавництва ВНТУ: директор КІВЦ Анатолій Власюк, Володимир Шпигунов та Тетяна Криклива.

Суттєву допомогу надали також студенти-волонтери ІнІТКІ: Денис Молостов (група 2КН-09сп); В’ячеслав Бруй, Максим Сергійчук, Сергій Різан, Богдан Кащенко (гр. 1КН-09сп); Павло Новаленко (гр. 1КН-09м); Тимофій Чаплинський, Захар Хишам, Тарас Тимощук, Олександр Небожанов, Тарас Закусило, Максим Бистрик, Роман Василічишин, Владислав Соловей та Олександр Дикий (гр. 1 КН-12б); Юрій Кучеровський, Руслан Білоус, Владислав Світельський (гр. 2КН-12); Катерина Білоконна, Оксана Сівець, Марія Олексюк, Марина Піддубецька (гр. 1ПІ-10б).

Вдячність за динамічний і ємкий фоторепортаж з олімпіади Сергію Маркову і студентам групи 1ПІ-10б Інституту ІТКІ Дмитру Щелканову і Вадиму Харіну.

Спонсорами олімпіади виступили

компанія «Sitecore Ukraine», яка надала призи для кращих команд кожного з університетів, що взяли участь у змаганнях, а також кращій команді школярів;

компанія «Епіцентр К», що організувала харчування учасників та організаторів олімпіади під час проведення змагань;

компанія «Win Interaclive LLC», котра організувала виготовлення поліграфічної продукції для усіх учасників олімпіади та їх тренерів. Оргкомітет олімпіади щиру вдячний спонсорам олімпіади, завдяки яким дійство набуло особливої урочистості і пишності.

Інформаційну підтримку олімпіади надала газета «Освіта Вінниччини», а також портал «Громадський простір» та сайт «20-хвилин».

Володимир МЕСЮРА,
відмінник освіти України, професор кафедри комп’ютерних наук ВНТУ,
координатор Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування,
директор Українського сайту по Південно-східному Європейському регіону,

Ігор АРСЕНЮК,
відмінник освіти України, доцент кафедри КН ВНТУ,
координатор І-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування по Вінницькій області

 

Фоторепортаж Сергія Маркова