19August2019

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ З НОРВЕГІЇ

  • PDF

Даніель Фйорфорт, партнер та керуючий директор компанії Sigra Group, представник Університету Нурланд (м. Будьо) прочитав гостьову лекцію у ВНТУ.

alt

Вінницький національний технічний університет є партнером проекту UKRAINE-NORWAY в Україні, який фінансує міністерство закордонних справ Королівства Норвегія за сприяння Міжнародного фонду соціальної адаптації.

Проект UKRAINE-NORWAY спрямований на професійну перепідготовку і соціальну адаптацію військовослужбовців та членів їх сімей в Україні.

Факультет машинобудування і транспорту ВНТУ уже кілька років поспіль успішно бере участь у проекті «Україна – Норвегія».

Оскільки з норвезького боку основним партнером проекту є Університет Нурланд (м. Будьо), тому ключові партнери з України також представлені вишами.

З вересня в 12 українських університетах за підтримки місцевих громадських організацій активно йдуть заняття осіннього семестру-2015 з професійної перепідготовки та соціальної адаптації звільнених і тих, хто підлягає звільненню у запас, військовослужбовців та членів їх сімей в рамках проекту «Україна-Норвегія».

Нині у ВНТУ проводиться перепідготовка 35 слухачів за напрямком «Енергоефективний менеджмент».

alt

Даніель Фйорфорт прочитав тематичну лекцію для учасників проекту та активно спілкувався з викладацьким складом університету.

Пан Фйорфорт провів заняття із слухачами за темою «Енергозбереження без вкладення власних коштів — енергосервісний договір в Україні».

Лектор є досвідченим фахівцем і має практику консалтингової роботи в сфері енергоефективних технологій. Пан Фйортофт працював зі слухачами в інтерактивному режимі, аудиторія брала активну участь в обговоренні конкретних прикладів, жваво задавала запитання.

Загалом згідно Договору про спільну діяльність між Міжнародним фондом соціальної адаптації і Вінницьким національним технічним університетом впродовж 2014-2015 років здійснено професійну перепідготовку двох груп військовослужбовців ЗС України звільнених у запас та членів їх сімей в загальній кількості 56 осіб.

Для тіснішого контакту з представниками проекту торік в університеті створено консультаційний центр «ВНТУ-Нурланд».

Діяльність центру спрямована на допомогу як слухачам, які уже пройшли навчання, але потребують додаткових консультацій, так і викладачам щодо удосконалення їхньої професійної майстерності та для обміну досвідом.

Окрім того ВНТУ активно вивчає проблеми адаптації військовослужбовців, звільнених у запас, та, виходячи з потреб, розробляє нові навчальні програми.

Чому для участі в проекті UKRAINE-NORWAY обрано саме ВНТУ?

Цьогоріч за рейтингом «ТОП-200 Україна» ВНТУ посів 28 місце серед двохсот кращих вузів України.

У виші навчання здійснюють 60 докторів наук та 370 докторів філософії.

Важливою складовою загального успіху ВНТУ є рівень і ефективність його наукової діяльності. За науковою складовою ВНТУ входить в 5 кращих технічних вузів України.

Науковими школами ВНТУ виконуються фундаментальні і прикладні дослідження за пріоритетними напрямами розвитку в галузі технічних, природничих та гуманітарних наук.