17July2019

У ВНТУ ВІДБУЛИСЬ ЗМАГАННЯ НА КУБОК ВЕКУА

  • PDF

28-29 жовтня у Вінницькому національному технічному університеті учетверте відбулася 11-та міжнародна олімпіада з програмування на Кубок академіка Векуа.

 

Змагання проводилися паралельно на двох грузинських, азербайджанському та чотирьох українських і чотирьох російських майданчиках.

Кубок Векуа складається з двох окремих турів: особистого та командного.

Головна особливість — Кубок проводиться за правилами студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС, але має повну демократичність відносно складу команд. До їх складу можуть входити школярі, студенти спеціальних навчальних закладів різного рівня освіти, студенти університетів і професіонали, які вже давно закінчили своє навчання і працюють у будь-якій галузі.

В особистому турі змагалися 117 учасників. До першої десятки увійшов студент ВНТУ Юрій Шмерчук.

Найсильнішими командами зі спортивного програмування залишаються російські команди, які вже протягом п’яти років є чемпіонами світу. Разом з тим, українські команди впевнено посідають другу сходинку на пострадянському просторі, хоча і зі значним відривом від лідерів. У свою чергу, серед українських команд ВНТУ продовжує посідати помітне місце серед лідерів.

Вінницький майданчик виявився другим за чисельністю в Україні, поступившись лише Харківському майданчику. І хоча на вінницькому майданчику не були показані кращі серед українських команд результати в жодному з двох турів, але найбільша кількість команд у верхні рядках таблиць результатів була саме у Вінниці.

До Вінниці приїхали чотири команди, три з яких представляли київські ВНЗ: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» та Київський національний торговельно-економічний університет, і один – Уманський державний педагогічний університет.

Яскравою подією на вінницькому майданчику став виступ команди ветеранів, у якій взяв участь працівник цюріхського відділення Гугл Сергій Кашубін, дійсний ветеран Кубку Векуа, який чотири рази брав у ньому участь і, навіть, був переможцем у особистому заліку. І через три роки після закінчення ВНТУ команда показала чудовий результат, поступившись в Україні лише діючим чемпіонам з Ужгорода, та бронзовому призеру України з Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Проректор з наукової роботи ВНТУ Сергій Павлов (перший ліворуч), далі випускники ВНТУ Максим Матейчук, Сергій Кашубін і Михайло Гранік, професор Володимир Месюра

 По Вінницькому сайту переможцями змагань в особистому турі стали:

  2 місце – Юрій Шмерчук (гр.1ПІ-17м) 

 Юрій Шмерчук отримує диплом переможця

 3 місце – Олег Яворович (гр.1ПІ-16м) 

 

 Олег Яворович отримує диплом переможця

  4 місце – Олексій Кавка (гр.1ПІ-14б)

  5 місце – Євгеній Щербіна (гр.1КН-17м)

  У командному туріпереможцями змагань по Вінницькому сайту стали:

 2 місце – команда студентів ФІТКІ у складі  Євгенія Щербіни (гр.1КН-17м) та Юрія Шмерчука (гр.1ПІ-17м), тренер команди – професор кафедри комп’ютерних наук Володимир Месюра. 

 

 Призери олімпіади: Євгеній Щербіна і Юрій Шмерчук та  тренер команди – професор кафедри КН Володимир Месюра

 3 місце – команда студентів ФІТКІ у складі  Олега Яворовича (гр.1ПІ-16м), Олександра Спажева (гр.2КН-15б) та Максима Мельника (гр.1ПІ-17б), тренер команди – доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія Войтко.        

  

 Призери олімпіади: Олександр Спажев, Олег Яворович і Максим Мельник

 4 місце – команда студентів ФІТКІ у складі  Олексія Кавки (гр.1ПІ-14б)  та Андрія Андреєва (гр.2ПІ-14б), тренер команди – доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія Войтко.

 Задля створення та підтримки «грузинської атмосфери» змагань учасників пригощали стравами грузинської кухні: хачапурі  та хінкалі.

Єдиним спонсором змагань став Всеукраїнський благодійний Фонд «Асоціація підтримки та розвитку інформаційних технологій», який забезпечив харчування учасників та друк сертифікатів.

ВНТУ має давню історію участі у Кубку Векуа, що розпочалася у 2009 році. До 2014 р. команди ВНТУ кожного року приїздили для участі у Кубку до Грузії: Тбілісі, Батумі або Кутаїсі  та неодноразово ставали його призерами в особистому та командному заліку.

Тому у 2014 р. саме ВНТУ став ініціатором проведення Кубку на території України з метою забезпечення більшої кількості українських учасників, для чого у різних регіонах України й були створені 4 майданчики.

Координацію Кубку Векуа в Україні у цілому та на вінницькому майданчику зокремаздійснював Володимир Месюра, професор кафедри комп’ютерних наук Вінницького національного технічного університету.

Фотогалереї   Vekua Cup 2017 Programming Contest . 11 Міжнародний кубок академіка Векуа з програмування

                          Vekua Cup 2017 Programming Contest . 11 Міжнародний кубок академіка Векуа з програмування. Нагородження