19September2019

7 ОБЛАСТЕЙ ОБ’ЄДНАЛИСЬ, АБИ РЯТУВАТИ ПІВДЕННИЙ БУГ

  • PDF

У Вінницькому національному технічному університеті відбулось перше засідання Басейнової ради Південного Бугу.

Басейнова рада Південного Бугу об'єднує представників 7 областей, частини яких розташовані в басейні р. Південний Буг — Вінницької, Київської, Миколаївської, Кіровоградської, Одеської, Черкаської та Хмельницької.

Серед учасників заступник міністра, заступники голів облрад, голови райдержадміністрацій, голова міськради, директори електростанцій, директори заповідників, керівники і провідні фахівці обласних держустанов природоохоронного профілю, керівники громадських організацій, науковці, зокрема декілька докторів наук.

Фахівці обговорили багато важливих, але передусім організаційних питань.

Серед іншого доктор технічних наук, професор Віталій Мокін, як голова басейнової ради, вніс пропозицію, котру рада підтримала — про створення інформаційно-аналітичної системи для підтримки прийняття рішень членами Басейнової ради Південного Бугу (робоча назва «ІАС БР ПБ») з можливістю доступу до неї через веб-технології та мобільні додатки.

Така робота вже розпочалась поки тільки силами аспірантів та студентів спеціальностей
124 - Системний аналіз
126 - Інформаційні системи та технології
кафедри САКМІГ — Системного аналізу, комп`ютерного моніторингу та інженерної графіки

 

ІАС буде поєднувати усі зібрані членами ради дані, їх систематизацію на основі онтологічних моделей і забезпечувати швидкий їх пошук з урахуванням технологій, які раніше були відпрацьовані фахівцями кафедри на системі ISODATA ( http://isodata.mmss.vntu.edu.ua), але нова система буде досконалішою, підтримуватиме масштабування та матиме інші переваги.

Віталій Мокін доповів про чинне законодавство у сфері управління воднимиресурсами, про головні і першочергові завдання, які стоять перед басейновими радами, про плани управління річковими басейнами, які ще розроблятимуться, аналізуватимуться і схвалюватимуться ними та презентував дорожню карту басейнових рад.

Детальний опис річкового басейну Південного Бугу та про визначення масивів поверхневих вод інформував начальник БУВР Південного Бугу Андрій Магера: «У басейні Південного Бугу більшість руслових штучних водойм. Тільки в руслі Південного Бугу побудовано 16 водосховищ, 12 з яких використовують в гідроенергетиці. Їхні греблі перетинають русло, порушуючи вільну течію річки, перетинають шляхи міграції риби та перешкоджають поширенню живих організмів».