18August2019

«HERE\'S OUR PLANET, SO SAVE IT MAYBE?»

Дійство зорганізувала BEST-Упсала — локальна група ради технічних університетів Європи на базі Уппсальського університету. BEST-Упсала проводить такі курси для європейських студентів з 2000 року.

BEST– Board of European Students of Technology (Рада студентів технічних університетів Європи) заснована досить недавно — у 1987 році в Стокгольмі. Головна ідея — знищення кордонів, які виникають між студентами університетів різних країн, а також надання додаткової освіти студентам.

BEST-Uppsala Summer Course 2013 стосувався сталого розвитку планети. Юні учасники мали перейнятися, а потім пропагувати і втілювати в життя ідею — нинішні потреби людства мають задовольняються без шкоди для майбутніх поколінь.

Загалом у європейському літньому курсі BEST-Uppsala взяли участь 25 студентів з 15 країн — Україна, Росія, Польща, Бельгія, Португалія, Іспанія, Латвія, Чехія, Італія, Австрія, Сербія, Марокко, Кенія, Румунія, Угорщина. Разом вони ознайомились з тим, що Університет Упсали нині пропонує щодо сталого розвитку. За 10 насичених днів студенти набули актуальних навичок, котрі зробили їх здатними у своїх рідних країнах пропагувати бережливе ставлення до планети.

Uppsala universitet — найстаріший і один з найбільших університетів Швеції. Заснований у 1477 році архієпископом Якобом Ульфсоном. Король Густав-Адольф пожертвував закладу всі свої фамільні багатства.

Зараз університет має понад 40 000 студентів. У 18 столітті в Уппсальському університеті викладав медицину і природознавство Карл Лінней, астрономію — Андерс Цельсій. При університеті — ботанічний сад і музей, заснований К. Ліннеєм, астрономічна обсерваторія, започаткована А. Цельсієм. Бібліотека університету Carolina Rediviva налічує понад 1,5 млн. томів.

На базі університету виконувалися розробки восьми лауреатів Нобелівської премії!

Учасники курсу слухали лекції про джерела альтернативної енергії. Насамперед про добування енергії морських хвиль й приливів, слухали про біоенергетику, технологію «Smart grids» і технологію роботи сонячних батарей, корпоративну соціальну відповідальність, можливості та перспективи альтернативних джерел живлення.

На всіх лекціях наводились приклади розробок університету, демонструвались відео з проведених експериментів — швецький уряд навіть острів виділив для підтримки наукової діяльності університету. Окрім цього учасники курсу побували у кількох лабораторіях університету. Перебуваючи у Швеції, вирішували аналітичні завдання, мали візити у компанії.

Також BEST-Uppsala провели для учасників курсу уроки шведської мови, історії та культури.

На фото:  Студенти Дарія Воєділова та Дмитро Лісовик єдині від України взяли участь у BEST-Uppsala Summer Course 2013