24July2021

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ДІЙСНІСТЬ В ПОЛОТНАХ ІРИНИ ПОПЕНКО

  • PDF

 

У Центрі культурології і виховання студентів Вінницького національного технічного університету відкрита виставка талановитого вінницького художника Ірини Попенко

alt

Вона відома як художник плакату, графічного дизайну. Лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів плакату, учасник творчих груп «Седнів». Зараз займається живописом в жанрах пейзажу та тематичного натюрморту, викладає.

 Натхнення майстрині дарує музика — класична (Шопен, Вівальді, Чайковський, Бах, Свиридов) і духовна (насамперед піснеспіви Валаамського й Стрітенського монастирів). А ще література — Л.Толстой, А.Чехов, І.Бунін, М. Лермонтов, А. Ахматова. Також особистості — святитель Лука Войно-Ясенецький і художник Михайло Нестеров.

 І, звісно, художниця зачудовується природою, в якій прекрасно все і яка всього навчить.

 А власне фаху навчилась, з відзнакою закінчивши Московське Вище художньо-промислове училище Строганівське (нині Московський Державний художньо-промисловий університет ім. С. Строганова).

alt

 Як художник графічного дизайну тривалий час співпрацювала з видавництвами «Плакат» (Москва) та «Політіздат» (Київ). Була начальником відділу реклами корпорації AESP-East Europe (USА).

 Ірина Попенко — член Національної Спілки художників України.

Лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів плакату. Увійшла в енциклопедію «Російський плакат 18-20 сторіч».

 Твори зберігаються в зібраннях «Державного музею В. І. Леніна» (Москва), музею «Освенцім» (Польща), Вінницькому обласному краєзнавчому музеї, Музеї дорожньої поліції Осло (Норвегія), у колекціях Міністерства культури України, Національної Спілки художників України, української діаспори в США, установи «Солдати Німеччини» (Німеччина), дирекціях виставок Москви (Росія), Варшави (Польща), інших зібраннях та колекціях України і за кордоном.

alt

Ірина Попенко — художниця, яка дивним і водночас природнім шляхом поєднує у своєму розумінні два протилежних вектори — «сакральне» і «земне». В першу чергу вона заявила себе майстром плакату. Творення плакату вимагає від художника володіння різноманітними техніками та засобами виразності, тому й мало хто ним займається.

 В її творчості присутня багатогранність, притаманна неспокійній натурі людини мистецтва. Так виникає інший абрис Ірини. Вона малює життя у матеріальному його прояві — жанрах натюрморту та пейзажу. Її натюрморти — це спів барвистої дійсності, милування деталями, кожна з яких олюднена, одухотворена і несе оповідальний зміст про тих, хто колись мав з ними магію дотику. Пейзажі сповнені ніжної, зворушливої чарівності, яка підносить думку глядача від матеріального до ідеального, від тимчасового до вічного», — зазначає мистецтвознавець Юлія Присяжна.

 Художниця радує своїм талантом глядача, а таїною творчості ділиться з юнню — викладає у Київському національному університеті культури і мистецтв.

alt

Якраз цими лютневими днями Ірина Костянтинівна святкує день народження. Тож, щиро зичимо їй натхнення, радості і весни!

 

Найбільше читають

 left direction
 right direction