24July2021

В ІНЖЕНЕРНИХ ЗМАГАННЯХ ПЕРЕМОГЛИ КОМАНДИ Bazzzinga ТА КіПіШ

  • PDF

  Наймасштабніші інженерні змагання Європи відкрили свої двері для понад 150 студентів Вінницького національного технічного університету!

Четвертий рік поспіль у ВНТУ проходять Всеєвропейські інженерні змагання EBEC, які вже стали справжнім святом для студентів і традицією.

 European BEST Engineering Competition (EBEC) – це змаання між студентами з 83-х технічних університетів 33-х країн Європи. Ініціаторами проведення EBEC виступає студентська організація BEST (Рада студентів технічних університетів Європи — молодіжна, некомерційна, неполітична, міжнародна організація для обміну досвідом та практичними навичками).

 European BEST Engineering Competition в Україні проходять в чотирьох університетах:

 •            Національний університет «Львівська Політехніка»;

•            Запорізький національний технічний університет;

 •            Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут";

 •            Вінницький національний технічний університет.

 Змагання проходять у двох категоріях, які проводяться одночасно:

 Case Study — категорія змагань, в якій команди отримують завдання та мають спрогнозувати, розробити, змоделювати, розв’язати певну проблему та якісно представити результати своєї роботи.

 Team Design — категорія змагань, в якій команди отримують завдання та мають розробити систему, створити прилад чи механізм з наданих елементів.

 

Цього року інженерні змагання відбувалися з 3 по 7 лютого в аудиторіях головного навчального корпусу.

 На категорію Team Design зареєструвалося 18 команд по 4 учасники в кожній. До участі в основному етапі змагань локального етапу за умовами конкурсу допускалося лише 6 команд, тому в перший день змагань було проведено відбірковий етап.

 На відбірковому етапі усім командам необхідно було виготовити проектор з кількох порожніх пляшок, лінзи, світлодіода та ще деяких додаткових матеріалів і провести на ньому презентацію (презентувати свій проектор своїм проектором). Усі команди представили досить цікаві рішення, проте з наступного дня роботу продовжили лише 6 найкращих.

 Основним завданням в категорії Team Design було розробити та виготовити електронний музичний інструмент. Це потребувало базових навиків з електроніки. Проте завдання передбачало три рівні складності: від банального складання схеми з теоретичних відомостей до самостійного програмування мікроконтролера. Із завданням впорались майже всі команди: хтось простішим, хтось складнішим способом.

 Для багатьох команд змагання стали унікальною життєвою практикою: хтось уперше в житті виготовив друковану плату, хтось вперше спаяв пристрій такого рівня, а переможці виготовили інструмент, що покриває весь музичний діапазон та може відтворювати запрограмовані мелодії.

 На категорію Case Study зареєструвалося 12 команд по 4 учасники. На відбірковому турі учасникам треба було проаналізувати бізнес Вінниці та Вінницької області й обґрунтувати куди б саме вони, маючи 1 млн. грн., інвестували свої кошти. 24 учасники, ідеї яких були кращими, вирішували проблеми освіти та мотивації студентів саморозвиватися та успішно навчатися; розробляли нові глобальні технічні лабораторії нашої планети та розраховували задачу з енерго- та ресурсозбереження, їх розміщення і транспортування.

 Що дала участь в інженерних змаганням студентам?

 -             Реалізація знань на практиці;

 -             Навички роботи в команді;

 -             Удосконалення рівня знань англійської мови;

 -             Отримання практичних презентаційних навичок;

 -             Знайомства с компаніями-партнерами, можливими майбутніми роботодавцями;

 -             Знайомства з креативними людьми;

 -             Можливість представляти та прославляти університет у наступних етапах змагань.

 Переможцями у категорії Сase Study стали студенти Інституту АЕКСУ гр. 1СІ-12б Здоровець Максим, Дудко Вячеслав, Коваленко Олексій, Цимбал Максим  (команда Bazzzinga).

 

Переможцями у категорії Team Design стали студенти ІнАЕКСУ гр. 1СІ-10б  Ярослав Точенюк, Павло Орлик, Олександр Яхимович, Ігор Крещенко (команда КіПіШ).

 Переможці 2014 року кожного міста зустрінуться в травні у Львові на Національному етапі Змагань, і будуть виборювати  право представляти Україну на Фінальному етапі European BEST Engineering Competition у м. Рига, Латвія.

 Коментарі команд:

 «Перемога - це завжди приємно, а особливо коли тобі вперше в житті кубок вручають! Але цю перемогу чимось особливим я не вважаю. Йдучи на ці змагання, ми мали три звдання:

 1) Пройти відбірковий тур і локальні змагання — довести, що минулого року ми виграли не випадково.

 2) Показати переконливі результати на всеукраїнських змаганнях – захистити честь ВНТУ.

 3) У випадку перемоги на всеукраїнських змаганнях, поїхати в Європу. А там уже тільки вперед – такий шанс випадає раз у житті, тим більше що вибороти його не просто.

Отже ця перемога для мене доволі «кисленька». З одного боку радість, ейфорія, а з іншого боку – чітке розуміння того, що нас чекає далі», — коментує Орлик Павло, команда КіПіШ.

 

«Думаю, я не помилюсь, якщо скажу, що для кожного з нас перемога різна. Особисто для мене це був бій з тінню, оскільки я беру участь уже другий рік поспіль. В минулому я все бачив інакше, та і було все трохи не так. Нині ж, ця масовість, ця організованість і, звісно ж, достатньо високий рівень суперників змусив всіх понервувати», — ділиться враженнями Максим Цимбал, команда Bazzinga.

 «Від національного етапу у Львові я очікую насамперед цікавих завдань і достойних суперників. А також, оскільки це буде моя перша поїздка у Львів, хочу подивитися на архітектуру міста», — відповідає Олександр Яхимович, команда КіПіШ.

 «Насамперед від поїздки у Львів чекаємо зустрічі із нашими минулорічними суперниками із Запоріжжя. Хочеться дати їм шанс на реванш»,— доповнює Ігор Крещенко Ігор, команда КіПіШ.

 Нагадаємо, що минулого року команда КіПіШ перемогла на Національному етапі Всеєвропейських інженерних змаганнях у м. Запоріжжя.

 Особисто я дізнався про інженерні змагання минулого року безпосередньо від Вінницького осередку BEST і я одразу ж, прочитавши основні особливості CS, зрозумів, що це саме те, що я люблю і чим готовий займатись годинами. Славко і Макс дізнались з реклами в соцмережах, так як самі брали участь в конкурсі в сфері інформаційних технологій IT-REVOLUTION (призери 2D-дизайну, до речі), а Олексія ми взяли, тому що він класний», — коментує Максим Цимбал, команда Bazzzinga.

 «Це було так давно, що я вже і не пам’ятаю точно. Згадую лише що у вечері якогось дня 2012 року мені подзвонив одногрупник (здається то був Ігор Крещенко) і запропонував увійти в його команду. Тоді я не мав уявлення, що це і як воно проходить, але назва «інженерні змагання» мене заінтригувала. Я дав згоду і з того часу не уявляю зимово-весняний період без EBEC», — згадує Павло Орлик, команда КіПіШ

 «Завдання локального етапу цього року були особливо цікавими. Відбірковий тур запропонував нам здійснити мрію, мабуть, кожного юного конструктора – проектор. Родзинкою завдання, як завжди, були вихідні матеріали. Ну що ж, тепер я можу в себе на кухні влаштувати повноцінний IMAX. Основне завдання відбору – електронний музичний інструмент. Тут і без зайвих реплік зрозуміло, що нецікавим бути це ніяк не може. Зворотній бік цікавості – складність. Але це навіть на користь – додатковий досвід швидкого проектування і реалізації систем, починаючи з етапу задумки і аж до повного завершення, налагодження і тестування», — натхненно розповідає Павло Орлик, команда КіПіШ.

 Колектив організації BEST щиро дякує за співпрацю та допомогу у проведенні локального етапу EBEC 2014 шановну адміністрацію рідного університету, профком ВНТУ, студентське самоврядування ВНТУ, ТОВ «Альфаметрік», Клуб вивчення іноземних мов «Flash», ПАТ «СанІнБев».

 Отже, вболіватимемо за наші команди та побажаємо їм технічної та міцної витримки, достойних конкурентів та студентського BEST-натхнення!

 Контакти:

 http://vk.com/ebec_vinnytsia
http://ebec.org.ua/vinnytsia/

 

Дарія ВОЄДІЛОВА,
студентка групи МОі-13м,
координатор EBEC`14 ВНТУ