24July2021

У ВНТУ — «ІННОВАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ІНТЕГРАЦІЇ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО СПІВТОВАРИСТВА»

  • PDF

Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Інноваційне забезпечення сталого розвитку України в контексті інтеграції до Європейського Співтовариства» відбулася у Вінницькому національному технічному університеті 21 лютого

Зорганізований науковий форум кафедрою фінансів ВНТУ під егідою міністерства освіти і науки України та за активного сприяння Київського національного університету імені Тараса Шевченка (кафедра підприємництва економічного факультету), Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича (економічний факультет) і регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у Львові.

 З вітальним словом до молодих науковців виступив проректор з наукової роботи ВНТУ, доктор технічних наук, професор Сергій Павлов. Він акцентував на актуальності і нагальності теми конференції, обґрунтував необхідність та переваги теорії сталого економічного розвитку. Сергій Володимирович запропонував вшанувати хвилиною мовчання співвітчизників, які полягли в центрі столиці своєї держави, відстоюючи її цивілізоване майбутнє. Багато з них — це ровесники присутніх у залі. Дехто був і молодшим…

«Досягнувши омріяного матеріального добробуту, людина намагається статки свої ще збільшувати. І так до безкінечності, адже душа залишається голодною. Це три тисячоліття тому запримітив Еклізіаст. І підтвердженням тому історія. Замість того, щоб стати обіцяним комфортним земним раєм, планета виснажується. Пустелі — не тільки Сахара, а й наша Олешківська, що поблизу Херсона, — вперто розповзаються. Війни майбутнього вестимуться не за «чорне золото» — нафту. Війни майбутнього — це вже навіть не інформаційні війни. Війни майбутнього вестимуться за рідину, з якої на 80 відсотків складається кожен з нас — за воду» — наголосив у своїй доповіді завідувач кафедри фінансів Вінницького національного технічного університету, доктор економічних наук, професор Віталій Зянько.

 «Проблема погіршення стану довкілля пов’язана з прагненням людства до матеріального збагачення. Лише змінивши спосіб мислення, а потому спосіб життя можна домогтися такого економічного розвитку, який відповідатиме потенційним можливостям планети» — підсумував учений.

Жвавий інтерес аудиторії викликала доповідь кандидата економічних наук, доцента Тетяни Журко «Проблеми і перспективи застосування аутсорсингу в ІТ-проектах».

У роботі конференції взяли участь молоді науковці — кандидати наук, докторанти, аспіранти, здобувачі, а також студенти майже з усіх областей України.

 Конференція працювала у трьох секціях:

 Проблеми сталого розвитку в контексті інноваційних перетворень в Україні;

 Забезпечення сталого розвитку підприємств в умовах глобалізації економіки;

 Ринкові процеси в Європі та їх вплив на економіку України.

 До початку роботи наукового форуму молодих економістів усі учасники отримали збірник матеріалів конференції.

 Окремої вдячності вартує кандидат економічних наук, доцент Ірина Єпіфанова, котра ефективно спрацювала секретарем оргкомітету конференції.