22January2021

ЩЕ ДВА ПОЛЬСЬКИХ ВИШІ ЗІНІЦІЮВАЛИ ПАРТНЕРСТВО З ВНТУ

  • PDF

Підписано договір про співробітництво між Вінницьким національним технічним університетом та Вищою школою бізнесу в Домброві Гурнічей, а також Вищою школою менеджерською в Легніці

Угоди передбачають реалізацію програми «Подвійний диплом». До цих вишів на навчання запрошують студентів спеціальності «менеджмент», «логістика», «інформатика».

Нині 20 студентів ВНТУ навчаються водночас і в Люблінській політехніці за програмою «Подвійний диплом». Налагоджене наукове і навчальне партнерство з Політехнікою Свєнтокшиською в Кельцах, Лодзинським технічним університетом, іншими вишами Польської Народної Республіки.

На навчання до ПНР, аби отримати два дипломи — ВНТУ і польського вишу, виїздять майбутні програмісти, енергетики, менеджери, будівельники, екологи, машинобудівники, метрологи та фахівці з лазерної та оптоелектронної техніки.

Тепер до цього переліку польських університетів — партнерів ВНТУ приєднуються Вища школа бізнесу в Домброві Гурнічей і Вища школа менеджерська в Легніці.

ВНТУ співпрацює з польськими вишами не лише за програмою «Подвійний диплом». Нині у Politechnika Świętokrzyska впроваджена програма Erasmus Mundus. ВНТУ пропонують приєднатися до цієї програми. Ініціюють спільні наукові дослідження, співдію між кафедрами обох вишів. Запрошують студентів на практику. А викладачі ВНТУ, котрі знають польську чи англійську, можуть викладати у Politechnika Świętokrzyska.

Співпрацю за програмами академічної мобільності ВНТУ має і з іншими університетами європейських держав. Тож, ідея євроінтеграції освіти у виші активно реалізовується.

А співдія ВНТУ з польськими вишами жваво розширюватиметься і надалі. Цьому, безумовно, сприятимуть і курси польської мови, які нині зорганізовані в університеті. Для студентів і викладачів вишу веде їх Ян Глінчевський — голова Конфедерації поляків Поділля, заслужений діяч Польщі, почесний громадянин міста Кельце, яке є побратимом Вінниці.