24July2021

ТАНЦЮВАЛЬНИЙ РАЙ. І АНТИДЕПРЕСАНТ БЕЗ ЖОДНИХ ПОБІЧНИХ ВПЛИВІВ

  • PDF

Відзнаку «Аматор мистецтва» отримала директор студентського клубу Вінницького національного технічного університету Катерина Федоренко

Подробиці на сайті міністерства освіти і науки України

Студія сучасного танцю «Данс Едем», яку створила і беззмінно керує Катя, відзначила своє десятиріччя грандіозним концертом. Це емоційне феєричне дійство пластики і руху відвідала й атестаційна комісія, до складу якої входили знані працівники культури України. Ознайомившись з творчим доробком колективу, маститі мистецтвознавці вирішили подбати про гідний подарунок ювілярові — поклопотатись щодо присвоєння «Данс Едему» почесного звання «Народний».

Тим паче, нещодавно колектив переміг на Всеукраїнському телевізійному фестивалі «Львівська фортуна». А наразі готується до нових здобутків на інших конкурсах з хореографії.

Отож, до трьох народних колективів, яких має університет, приєднався четвертий — «Данс Едем», чий репертуар вражає розмахом — хореографічні композиції базуються на різних стилях сучасної хореографії.

Такого розмаїтого і жвавого сценічного життя, як у ВНТУ, не має жоден виш регіону. Це стверджують і фахівці, і самі студенти.

Нині у клубі ВНТУ діють, урізноманітнюючи дозвілля юні, 8 колективів:

народний ансамбль естрадної пісні «Септіма» (керівник — Анна Окрема);

народний ансамбль бального танцю «Феліз Байле» (Олег Філіппов);

народний фольклорний ансамбль «Оберіг» (Сергій Журавльов);

студія сучасного танцю «Dance Edem» (Катерина Федоренко);

вокально-інструментальний ансамбль «Паплюжні гудки» (Антоніна Кірпічнікова);

ансамбль естрадного танцю «Флай Денс» (Вікторія Абідова);

гурток гри на гітарі (Євген Тимченко);

команда КВН ВНТУ «Інженери» (Олександр Небава).

Катя зуміла об’єднати в університетському клубі висококваліфікованих ентузіастів, які вміють підтримати, вдосконалити сценічні таланти студентів. Колективи ВНТУ беруть активну участь у численних конкурсах і фестивалях — обласних, всеукраїнських, де займають перші місця і здобувають гран-прі. У приміщенні студії клубу одна стіна повністю в дипломах вокалістів, інша цілком віддана здобуткам хореографів.

Ці організаторські здібності Каті Федоренко, активна участь у мистецькому житті міста — і особиста, і студентів вишу, а також ювілей «Данс Едему» були так високо поціновані — нагрудним знаком «Аматор мистецтва». До речі, такої нагороди в університеті не має ніхто.

Катя і дотепер неодноразово отримувала подяки за сумлінну працю і творчі здобутки в університеті. Не так давно нагороджена Почесною грамотою президії Федерації профспілок Вінниччини за особистий внесок у розвиток аматорського мистецтва, відродження і примноження надбань національної культури.

Підрахувати, скільки Катя поставила танців, неможливо: «Навіть приблизно не скажу. Лише в університеті уже 10 років працюю. Врешті, усе життя, скільки себе пам’ятаю, я танцюю».

Закінчила Кіровоградський державний педагогічний університет за спеціальністю «Хореограф. Викладач етики, естетики та художньої культури». Має 14-річний досвід керівництва танцювальним колективом — ще будучи школяркою, викладала хореографію у Вінницькій школі № 31, де сама й навчалася.

Одне спостереження беззаперечне — запалу у танцівників за цей час не зменшилося. А от глядач змінився. Бува, розкішний концерт проходить при напівпорожній залі…

«Зараз у «Данс Едемі» 30 танцівниць і… 4 танцівника. Хлопців ми дуже цінимо, а їм розкішно і комфортно у такому колективі. Маємо підготовчу групу і старшу (це 4-5 курс). Репетиції проводимо тричі на тиждень по дві години. Навіть закінчивши університет, наші танцівники до нас приходять на репетиції, просять, аби ми тренувались увечері, щоб після роботи могли до нас приєднатись. Інколи виступають з нами. Це, приміром, Оля Матвєєва, Оля Дмитрук, Діма Яровий, Андрій Шулик...» — розповідає Катя.

А як танець народжується?

«Коли слухаю музику, навіть випадково десь почую, одразу виникають ідеї, як цю музику можна передати хореографічно. Перевагу не віддаю якомусь одному стилеві — музика подобається різна. То залежить від настрою, від пори року, від погоди, від безлічі інших факторів».

Аби танцювати, потрібен гарний настрій. А що робити, коли не до танців?

«Починати танцювати! І настрій стане хорошим. Це уже тисячі раз перевірено і не лише мною. Танець — найдієвіший антидепресант. І без жодних небажаних побічних впливів. «Данс Едем» — танцювальний рай! У раю поганого настрою не буває!»