23August2019

СТУДЕНТИ ВНТУ НА РЕГІОНАЛЬНИХ ЗБОРАХ BEST У БРАШОВІ

Студенти ВНТУ Ксенія Івченко, Дмитро Лісовик, Артем Морозов (усі з Інституту ІТКІ) та Дарія Воєділова (Інститут менеджменту) представляли наш виш на Регіональних зборах BEST, зорганізованих Локальною групою BEST Brasov, які відбулися в Університеті Трансильванії в Брашові (Румунія).

Організатори зборів – студенти Університету Трансильванії в Брашові, члени міжнародної європейської студентської організації BEST (Board of European Students of Technology – Рада студентів технічних вузів Європи), представники локальної групи BEST Brasov. BEST – організація, яка допомагає студентам з усієї Європи обмінюватися досвідом, знаннями в технічній гвлузі, культурними досягненнями своїх держав тощо. Організацією BEST об’єднано 33 країни (96 університетів) Європи, всі університети поділені на окремі регіони. Нині їх 11, кожний регіон має свою неофіційну назву. Проведення Регіональних зборів є одним з основних постійних заходів, організованих BEST.

На збори було запрошено 45 учасників з країн Південно-Східного регіону Європи «Піратська бухта» («Pirate Bay»). Так званими учасниками-піратами цього регіону є студенти технічних вишів з Вінниці, Запоріжжя (Україна), Салоніків (Греція), Брашова (Румунія), Бухареста (Румунія), Софії (Болгарія), Стамбула (Туреччина), Іспарти (Туреччина), Кишинева (Молдова). Всі — студенти технічних університетів Європи.

Крім учасників зборів та організаторів було запрошено представників міжнародного борду BEST, регіонального радника South-East Region (Regional Adviser) та тренерів із міжнародних комітетів BEST: EduCo (питання освіти в Європі), finTeam (комітет фандрейзингу), markeTeam (комітет маркетингу), EEC (комітет з питання про ведення міжнародних програм обміну студентами), ITC (комітет інформаційних технологій), TiGRO (комітет з навчання тренерів).

У рамках зборів представники кожного університету виступили з доповідями про проведення заходів у локальних BEST групах за період з жовтня 2013 року по квітень 2014 року. Було проведено виступ з доповіддю на тему «Розвиток Локального осередку BEST у ВНТУ». Проведено презентацію BEST-Vinnytsia з пропозицією проведення наступних регіональних зборів у ВНТУ.

Протягом зборів провели низку тренінгів, організували дискусії, виконали аналітичні та практичні завдання, які були запропоновані міжнародними тренерами. Крім того, учасники мали змогу відпочити від роботи, знайомлячись з культурою Румунії та інших країн, з яких приїхали учасники зборів. На міжнародному вечері було гідно представлено Україну, її традиції, а також Вінницький національний технічний університет. Було надано рекламні матеріали для належного представлення нашого університету за кордоном.

Студенти ВНТУ у центрі м. Брашова

У вільний час учасники відвідали історичний центр Брашова та замок Бран, відомий як «Замок графа Дракули», ознайомилися з культурою Трансільванії. Проживаючи у комфортному будинку за містом, учасники насолоджувались гірськими краєвидами, чистим повітрям та квітучою природою. Навіть мінлива погода не зіпсувала враження. За сніданками, обідами та вечерею учасники мали змогу ознайомитись з румунською кухнею.

Студенти ВНТУ на фоні Брашова

Усе спілкування та навчання відбувалось англійською мовою, що безсумнівно позитивно вплинуло на розмовні навички і знання мови учасниками. Багато пригод, купа нових вражень та безцінні знання, отримані протягом перебування у Трансільванії!