05April2020

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ІНСТИТУТУ АЕКСУ — 40 РОКІВ!

  • PDF

Нині у Всесвітній день авіації та космонавтики Інституту автоматики, електроніки та комп’ютерних систем управління Вінницького національного технічного університету виповнилося 40 років.

Урочистості з нагоди ювілею у великій актовій залі вишу відкрив директор ІнАЕКСУ — доктор технічних наук, професор Олег Бісікало. Він стисло розповів про історію та здобутки інституту, окреслив плани на майбутнє.

Нам є чим пишатися. Наш рідний факультет (відомий спочатку як ФАОТ, потім ФАМ, ФА та ФАКСУ — з 2002 року отримав сучасну назву Інститут АЕКСУ) завжди був одним з лідерів навчально-виховного процесу не тільки у ВПІ-ВДТУ-ВНТУ, але й серед споріднених навчальних підрозділів усіх технічних ВНЗ країни. Сучасний ІнАЕКСУ на базі своїх 19 спеціалізованих навчальних лабораторій забезпечує збалансовану комплексну підготовку в широкій сфері прикладних комп'ютерних систем та інформаційних технологій.

До складу інституту сьогодні входять 6 кафедр, з яких 4 випускні (автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки (АІВТ), комп’ютерних систем управління (КСУ), лазерної та оптоелектронної техніки (ЛОТ), метрології та промислової автоматики (МПА)) та 2 загальноуніверситетські фундаментальні (загальної фізики та фотоніки (ЗФФ) та інтеграції навчання з виробництвом (ІНВ).

В ІнАЕКСУ працюють 11 докторів наук і 52 кандидати наук, три заслужені діячі науки і техніки України, заслужений працівник освіти України, відмінник освіти України. Середня питома вага викладачів ІнАЕКСУ з науковим ступенем та вченим званням перевищує 90%, що є найвищим показником серед науково-навчальних інститутів ВНТУ.

В ІнАЕКСУ з 2001 р. видається міжнародний науково-технічний журнал «Оптико-електронні інформаційно-енергетичні технології». На кафедрах КСУ, ЛОТ, МПА та ЗФФ регулярно проводяться престижні міжнародні науково-технічні конференції. «Контроль і управління в складних системах», «Фотоніка ОДС», «Вимірювання, контроль та діагностика в технічних системах», «Застосування лазерів у медицині та біології». Щороку проводяться ІІ тур відкритої Всеукраїнської студентської олімпіади «КСУА» та, чергуючись з інтервалом в три роки, ІІ тур Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт із напрямків «Інформатика та кібернетика» та «Інформатика, обчислювальна техніка та автоматизація».

Але факультет та інститут – це, насамперед, люди, доля яких звела разом у навчанні, у науці, у спільних проектах. ІнАЕКСУ став помітним освітнім осередком значним чином тому, що його науково-педагогічний колектив розпочав формуватися з двох потужних наукових шкіл найвищого для тогочасного Радянського Союзу рівня. Це наукові школи професорів Віктора Малікова, який, на жаль, передчасно пішов від нас, та Івана Кузьміна, 90-річний ювілей якого ми нещодавно святкували. У 80-тих роках минулого століття сформувалася та отримала загальносоюзне визнання завдяки створенню СКБ «Квантрон» наукова школа професора Володимира Кожем’яки.

За 40 років суттєво змінився як світ, так і його технологічний комп’ютерний авангард. Відповідальність за збереження кращих традицій та підтримку високого рівня сучасної підготовки фахівців взяли на себе наші випускники, які сьогодні складають абсолютну більшість професорсько-викладацького складу ІнАЕКСУ.

За цей час розвинулися та отримали не тільки загальноукраїнське, але й міжнародне визнання наукові школи докторів технічних наук, професорів, завідувачів кафедрами Романа Квєтного, Володимира Поджаренка (який, на жаль, уже відійшов у вічність), Володимира Дубового, Сергія Павлова та Володимира Кучерука. Випускники – ось наша гордість і ваговита участь у формуванні інтелектуальної еліти Вінниці, Вінниччини та України.

Саме наші випускники своєю працею здобули високу репутацію бренду ІнАЕКСУ на провідних підприємствах міста, України та найвідоміших підприємствах ІТ-індустрії світу (Google, Microsoft, Goldman and Sachs, Siemens тощо). Символічно, що професійно опікується майбутнім працевлаштуванням сучасних студентів наш випускник, професор, завідувач кафедри ІНВ Віктор Мізерний, активна робота якого дозволяє нашим студентам професійно самореалізуватись у рідній країні, так і продовжити навчання у ВНЗ Європейського союзу.

Ми впевнено дивимося у майбутнє, оскільки наше поле діяльності – це надзвичайно актуальні в сучасному суспільстві комп’ютерні системи та інформаційні технології. ІТ-фахівці мають найвищу затребуваність у сучасній Україні та світі.

Студенти впевнені, що є часткою міцної сім’ї з гарними традиціями, наочно бачать успішні приклади випускників попередніх років, на які можна і потрібно рівнятися. Ми маємо великі плани удосконалення навчального процесу – це відкриття нових напрямів підготовки та спеціальностей (за останні роки відкрито два нових напрями «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» та «Метрологія, стандартизація та сертифікація»),освоєння нових сфер дослідження.

У співпраці з фірмою СВ Альтера успішно реалізується проект зі створення найсучаснішої загальноінститутської лабораторії з автоматизації та систем управління. Сподіваємося, що студенти допоможуть нам у реалізації цих планів.

Власне вибір студентами такої динамічної сфери діяльності, як комп’ютерні системи та інформаційні технології передбачає безперервне навчання впродовж усього життя.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять славної когорти прекрасних людей, вчителів та соратників, які були у витоків найбільших здобутків ІнАЕКСУ і які нині уже не поряд з нами.

З вітальним словом до присутніх звернулися ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко, перший декан ФАОТ, доктор технічних наук, професор Володимир Осадчук, декан ФАМ, ФА та ФАКСУ, екс-директор ІнАЕКСУ, професор Анатолій Васюра. А також випускники факультету – директор ІнМАД ВНТУ, доктор технічних наук, професор Віталій Мокін, проректори ВНТУ — доктор технічних наук, професор Сергій Павлов та професор Віктор Мізерний, завідувачі кафедрами, доктори технічних наук, професори Володимир Кожем’яко, Роман Квєтний, Володимир Дубовой та Володимир Кучерук. Зі словами щирих вітань і вдячності виступили директор фірми «Конекс», кандидат технічних наук Олександр Мудрий та директор компанії «Ріа-Трейд» Анатолій Шостацький.

Під час святкування нагородили найкращих викладачів і співробітників (Додаток 1 , Додаток 2) та студентів (Додаток 3) ІнАЕКСУ.

Урочистості прикрасив концерт художньої самодіяльності студентства інституту, а професійність виконання концертних номерів не залишила байдужими нікого з присутніх.

Адміністрація ІнАЕКСУ щиро вітає ветеранів і працівників інституту, випускників та студентів із 40-річним ювілеєм, бажає здоров’я, щастя та нових творчих звершень у науково-професійній сфері діяльності, любові, злагоди і розвитку, миру у власних сім’ях та в нашій спільній сім’ї – Україні.

 

Фоторепортаж Сергія Маркова у фотогалереї університету

Найбільше читають

 left direction
 right direction