30September2020

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ПРОЕКТ ТЕMPUS ДЛЯ УДОСКОНАЛЕННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ТА ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ІТ-СТУДЕНТІВ

  • PDF

Сьогодні потреба економічного зростання на сучасному етапі розвитку суспільства обумовлює необхідність забезпечення умов та створення відповідних механізмів, спрямованих на стимулювання інноваційної діяльності ще на етапі отримання знань і практичних навичок у вищій школі. Такий підхід спрямований на підтримку розвитку економіки країни інноваційним шляхом.

У зв'язку з цим у 2012 році стартував проект Теmpus «Національна освітня інфраструктура удосконалення інноваційної та підприємницької діяльності ІТ-студентів». Проект продовжуватиметься до 14 жовтня 2015 року. Основна мета проекту – стимулювання синергії між навчальними програмами, науково-дослідницькими роботами та бізнес-інноваціями в Україні.

Цей проект координується Linnaeus University (Ліннеус Університет, Швеція). Партнерами з країн ЄС є: Dublin City University (Дублінський міський університет, Дублін, Ірландія), Oxford Brookes University (Університет Оксфорд Брукс, Оксфорд, Велика Британія), Pedro Nunes Institute (Інститут Педро Нунес, Португалія), IKEA (Швеція) та SIGMA Kudos (Сігма Кудос, Швеція). В Україні проект має сім партнерів: Харківський національний університет радіоелектроніки, Національний університет «Львівська політехніка», Одеський національний політехнічний університет, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Вінницький національний технічний університет, Міністерство освіти і науки України і Державне конструкторське бюро «Південне».

Головними завданнями проекту є:

•розроблення національного стандарту магістра з інженерії програмного забезпечення з урахуванням дисциплін з інноваційної та підприємницької діяльності;

•розроблення Віртуального Інноваційного Простору між українськими студентами, науковцями та фахівцями в галузі ІТ задля поглиблення їх творчого та інноваційного потенціалів, відчуття спільноти у створенні нових проектів;

•створення набору директив та рекомендацій для прийняття на національному рівні необхідної форми співробітництва університет – компанія з фокусом на інноваційну та підприємницьку діяльність студентів.

Сьогодні стартував IV етап проекту, спрямований на інтенсифікацію інноваційної діяльності студентів. Вимогою до випускників ІТ-спеціальностей є не тільки високий рівень знань та наявність вмінь і навиків у створенні сучасних програмних проектів, а й уміння ефективно працювати у бізнесі інформаційних технологій, професійно супроводжувати розроблені програмні проекти, сприяти їх швидкому просуванню на ринку, знаходити спільну мову з менеджерами та потенційними користувачами розроблених програмних продуктів. Підготовка креативних та професійно підготовлених ІТ-спеціалістів, готових до успішної роботи в сучасному ІТ-просторі, — це головне завдання технічних університетів. Така вимога обумовлює тісну та ефективну співпрацю ВНЗ з потужними IT-компаніями, що сприятиме розвитку підприємницької діяльності та призведе до підсилення інноваційної складової підчас навчання студентів ІТ-спеціальностей.

В рамках IV етапу проекту Теmpus за підтримки міжнародних партнерів буде організовано Всеукраїнський конкурс для студентів з інновацій. Конкурс є відкритим, склад його учасників обмежується студентами вищих навчальних закладів України, які завершують своє навчання не раніше січня 2016 року. Конкурс буде проводитися по двох номінаціях: краща інноваційна ідея та краще інноваційне рішення.

Проведення конкурсу спрямоване на виявлення інноваційних проектів у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, популяризацію та інтенсифікацію інноваційної та підприємницької діяльності студентів, а також розбудову системної взаємодії між українськими студентами, науковцями та фахівцями в галузі ІТ задля поглиблення їх творчого та інноваційного потенціалів, відчуття спільноти у створенні нових проектів. Тож запрошуємо креативних студентів ІТ-спеціальностей взяти участь у конкурсі.

Дізнаєтесь більше про можливість участі у заходах з інтенсифікації інноваційної діяльності студентів та про можливість організації навчання українських студентів в інноваційних центрах європейських партнерських університетів, відвідавши безкоштовний регіональний семінар для викладачів ВНЗ в галузі ІТ, керівників підрозділів та координаторів, що займаються інноваційною діяльністю у ВНЗ, що буде проведений у Вінницькому національному технічному університеті 23 травня 2014 року.

Для участі в семінарі прохання зареєструватися на сайті:  http://www.eventbrite.com/e/regional-seminar-on-it-students-innovation-and-entrepreneurship-tickets-11265676943?aff=es2&rank=2&sid=1981278ccbb811e3a7161231390f9522

Контакти:

Менеджер проекту: доктор Аріаніт Курті, доцент Ліннеус Університету, е-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , телефон +46 (0) 470-70 83 75.

Координатор проекту в Україні: к.т.н Тетяна Шатовська, доцент Харківського національного університету радіоелектроніки, e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , телефон: +380577021646.

Координатор проекту у Вінниці: д.т.н Анатолій Пєтух, професор, завідувач кафедри програмного забезпечення Вінницького національного технічного університету, : e-mail   This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , телефон: +38 067 1630086.

Член комітету по організації всеукраїнського конкурсу для студентів з інновацій: к.т.н Вікторія Войтко, доцент кафедри програмного забезпечення Вінницького національного технічного університету, e-mail:   This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , телефон: +38 067 4303266.

Матеріали підготовлено командою партнерства
Вінницького національного технічного університету

 

Найбільше читають

 left direction
 right direction