21January2021

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ЗАВЕРШИВСЯ І ТУР МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ РОБІТ З МОНІТОРИНГУ СТАНУ ДОВКІЛЛЯ УКРАЇНИ

  • PDF

У День Землі у Вінницькому національному технічному університеті відбувся І тур Міжнародного конкурсу найкращих робіт з моніторингу стану довкілля України серед учнів, студентів та молодих вчених

Конкурс є одним із заходів Першого Всеукраїнського молодіжного з’їзду екологів з міжнародною участю. Такі екозмагання серед молодих людей, що переймаються станом довкілля своєї держави, проводяться за ініціативи Вінницького національного технічного університету уже вчетверте.

Понад 100 учасників з 12 регіонів України подали 61 роботу для участі у відбірковому турі змагань (список оприлюднений на сайті    http://ecomon.vntu.edu.ua/list.php   )

Проекти присвячені комплексному моніторингу довкілля, розробці тематичних карт про стан довкілля регіонів країни, аналізу біологічного різноманіття, впливу довкілля на стан здоров’я населення, альтернативній енергетиці, дослідженню закономірностей зміни стану та якості води у річках та озерах, поводженню з відходами, стану колодязної води у містах, радіо- та агроекології, моделюванню та картографуванню поширення забруднень від викидів підприємств тощо. Усі роботи мають географічну прив’язку даних до карти, є багато оригінальних досліджень, ідей та пропозицій щодо покращення стану довкілля регіонів України. Чимало робіт будуть цікаві для використання фахівцям у галузі екології та охорони довкілля нашої країни. Багато результатів робіт вже впроваджено і реально використовуються практично.

Журі, яке склали понад 30 фахівців з Вінниці, Києва, Житомира, Миколаєва, Херсона, Донецька, прискіпливо і неупереджено через Інтернет у веб-системі конкурсу проаналізувавши екодоробки юні, допустило до першого туру 36 найкращих робіт.

Конкурсанти змагались по номінаціях:

- «Найкраще інформаційне наповнення»;

- «Найбільш комплексне дослідження»;

- «Найкраща комп’ютерна реалізація».

І у трьох вікових категоріях — учні, студенти і молоді вчені.

Їх автори з Вінницької, Житомирської, Херсонської, Сумської, Черкаської, Тернопільської, Хмельницької, Миколаївської, Харківської областей та АР Крим. Серед учасників є четвертокласники із села Дмитрівка Каховського району Херсонської області, три кандидати наук з Вінниці, Житомира та Сум і три студенти-іноземці з Еквадору та Туркменістану.

З огляду на складу ситуацію в державі умовами конкурсу передбачена і дистанційна участь — доповідь у режимі вебінару. Чим і скористалися деякі юні екологи з півдня і сходу України.

Змагаючись за вихід у ІІ тур, конкурсанти презентували свою роботу і відповідаючи на запитання журі, доводили, що добре розуміються у проблемі. Спостерігати за дійством мав змогу будь-хто охочий — відбувалась пряма веб-трансляція.

Журі найвище поціновувало практичну придатність розробок. І саме такий критерій успішно витримали автори 21 проекту.

Переможці та учасники отримали заохочувальні призи від вінницьких спонсорів ТОВ «ВІН Інтерактив», «Інтер-Еко» та «ГІСІНФО» — кольорові принтери із вбудованим ксероксом і сканером, портативні зарядні пристрої на сонячних батареях, флешки тощо.

Вручали дипломи та подарунки голова оргкомітету та журі конкурсу, радник Голови Держводагентства, директор Інституту магістратури, аспірантури та докторантури ВНТУ, доктор технічних наук, професор Віталій Мокін, завідувач сектору вищих навчальних закладів, науки та інтелектуальної власності департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Андрій Клапоущак, начальник Департаменту екології та природних ресурсів ВОДА Володимир Крисько, начальник Басейнового управління водних ресурсів Південного Бугу Микола Коменчук, директор Інституту екології та екологічної кібернетики ВНТУ, доктор технічних наук, професор Василь Петрук.

Усі переможці здобули право участі у ІІ турі конкурсу, який відбудеться 22 травня в Житомирському національному агроекологічному університеті. Там змагатимуться, підготувавши роботу на запропоновану оргкомітетом тему. І визначальним фактором буде уже наукова новизна. Дипломи призерам ІІ туру підписуватиме міністр екології і природних ресурсів України.

Учасникам заключних змагань запропоновано подати статтю, яка потому вийде у збірнику матеріалів Першого Всеукраїнського молодіжного з’їзду екологів з міжнародною участю.

А оргкомітет уже розпочинає підготовку до чергового конкурсу, котрий пройде наступного року і сподівається отримати нові актуальні і небайдужі доробки юних екологів України.

 

Фоторепортаж Сергія Маркова 

Відеосюжет телеканалу Еверест з урочистостей І туру Міжнародного конкурсу робіт з моніторингу довкілля України

 

Найбільше читають

 left direction
 right direction