24July2021

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ЛОЗОПЛЕТІННЯ ТА ФІТОДИЗАЙН. НОВА ЕКСПОЗИЦІЯ У ВНТУ

  • PDF

Юні вихованці мистецького центру «Барви України» експонують у виставковій залі художнього музею Вінницького національного технічного університету свій доробок — лозоплетіння та фітодизайн

Торік маленькі митці знайомили студентів нашого технічного вишу з петриківським розписом. Нині запропонували експозицію своїх робіт зовсім інакшу. Але таку ж оптимістичну, добру і світлу.

Центр «Барви України» створений вінницькими художниками 13 років тому. Має дві секції — живопису та декоративно-ужиткового мистецтва (художній текстиль, петриківський розпис, лозоплетіння та фітодизайн).

Навчає діток плетінню та фітодизайну талановитий і знаний митець Іван Тесленко. Кілька років тому у Центрі культурології і виховання студентів ВНТУ експонувалась його персональна виставка. Роботи майстра також є у художньому музеї ВНТУ.

Дітки усе виготовляють з природного матеріалу — листя, солома, лоза, пух... Їхні роботи вражають і віртуозністю виконання, і трепетним ставленням до світу.

Юні вихованці «Барв України» перемагають у всеукраїнських і міжнародних конкурсах та фестивалях; брали участь у виставках в Японії та Китаї; здобули найвищі нагороди в Словенії, Польщі, Росії, Угорщині, Іспанії; мали персональні виставки в Києві, Москві, містах Данії, Італії, США.

Два роки тому виставка робіт Центру дитячої творчості «Барви України», котра мала близько 200 творів, експонувалась у Національному музеї Тараса Шевченка під патронатом Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна».

Плетіння – одне з найдавніших ремесл. Воно виникло, як і кераміка, раніше, аніж обробка дерева, металу, котрі потребували особливих знарядь виробництва.

А лоза – найпоширеніший природний матеріал, що завдяки своїй міцності і зручності став основою для виготовлення різноманітних побутових виробів.

На виставці рельєфні фітокартини, кошики, підставки для квітів, абажури, головні убори та навіть іграшки.

Одразу після урочистостей з нагоди відкриття виставки юні умільці запропонували студентам майстер-клас. який проводили для них самі ж. Кожен охочий отримував заготовки матеріалів і під умілим керівництвом маленьких майстрів випробовував свій хист у цьому життєствердному і філігранному мистецтві.

Виставка працюватиме до 20 травня. Її жваво відвідують не лише викладачі та студенти вишу, а й однокласники майстрів.

Фоторепортаж Сергія Маркова

Найбільше читають

 left direction
 right direction