24July2021

ТРИ ЯПОНСЬКІ МІСЯЦІ

  • PDF

Магістрант Інституту інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії Олег Морфіянець повернувся зі стажування у компанії Google у місті Токіо (Японія)

«Стажувався я у Токіо, точніше у Токійському офісі Google.

Потрапити на роботу в Google досить непросто, а от на стажування – лише декілька телефонних інтерв’ю – і після пригод з оформленням документів, ви вже виходите з аеропорту в Японії. Ця країна вирізняється тим, що після того, як побуваєш там, усі інші країни здаються занадто неохайними. Також люди хоч і здебільшого не знають англійської, але дуже чемні і завжди намагаються допомогти.

Після аеропорту я потрапив до Токійського метро.

Навіть японці орієнтуються тут лише за Google Maps, над якими, я, до речі, працював.

У самому офісі у мій перший в житті робочий день, мене привітала уся команда — робочий стіл був вкритий повітряними кульками та усілякими сувенірчиками. Після цього – екскурсія по 5 поверхах, які належать Google в 50+ поверховому хмарочосі в центрі Токіо. До речі, єдине місце, де можна подихати свіжим повітрям у цьому хмарочосі – на даху. Звідти можна побачити усе місто.

Після екскурсії я з командою відвідав обід з «безкоштовною їжею Гугла». Вона дійсно чудова!

Стажуючись, дізнався, як функціонують різні проекти в Гуглі, про те, як там організовано робочий процес. Дуже вразило, як наполегливо люди виконують роботу, і як щиро і самовіддано намагаються тобі допомогти. Після трьох місяців перебування там, сам починаєш так само старатися та допомагати новим гуглерам (нуглерам).

Окрім роботи було багато веселощів. Приміром, чемпіонати з настільного тенісу, настільного футболу, змагання з відкривання гігантської пляшки шампанського, святкування різноманітних подій. Також, колеги з Нью-Йорка запросили нас до музичної кімнати в Гуглі, де ми дружно співали в караоке і в перший же тиждень зірвали голос.

А ще ми їздили на гору Тсукуба, на яку піднімались протягом трьох годин. Це було захоплююче, але катання на сноуборді в Хоккаідо перед моїм від’їздом було ще більш вражаючим! Я дуже потоваришував з командою. Коли працював там, навіть не помітив, як минуло три місяці. Усі були засмучені, що я їду. Звісно, влаштували прощальну вечірку! Я скуштував багато різноманітних скатів, устриць, запліснявілого рису, коней, носорогів (жарт!), восьминогів і подібного. Але їжу в Гуглі все одно всі любили більше.

Гора Тсукуба, на яку піднімались разом із гуглерами. Подорож до гори на декiлька днiв з командою, в якiй працював. Офiцiйний захiд для покращення взаєморозумiння в командi :) 

Після прочитання цієї статті може здатися, що в Гуглі не працюють, а розважаються. Так і є! Але я встиг довести свій проект до майже готового стану, написати багато тисяч рядків коду, дизайн документів, просидіти на десятках нарад, вивчити багато нового та познайомитись з класними людьми!»

 Олег Морфіянець (перший ліворуч), Михайло Гранік і Сергій Кашубін, (тренер — професор Володимир Месюра) — команда Вінницького національного технічного університету, яка у червні представлятиме Україну на світовому фіналі студентської командної першості з програмування АСМ-ІСРС