21January2021

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ПЕРЕМОЖЦІВ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ РОБІТ З МОНІТОРИНГУ ДОВКІЛЛЯ ВИЗНАЧЕНО!

  • PDF

У Міжнародний день біорізноманіття — 22 травня нагороджували переможців Першого Міжнародного конкурсу найкращих робіт з моніторингу стану довкілля України серед учнів, студентів та молодих вчених.

Подробиці на сайті міністерства освіти і науки України

Одинадцятикласник Вінницької школи №35 В’ячеслав Дячок здобув перше місце серед учнів

Конкурс є складовою  Першого Всеукраїнського молодіжного з’їзду екологів з міжнародною участю.

ВНТУ уже неоднораз проводив аналогічний конкурс, але обласного рівня. Тож, зініціював, аби змагання набули ширшого масштабу.

Торік у вересні на Всеукраїнському з’їзді екологів з міжнародною участю, котрий проходив у Вінницькому техуніверситеті, виникла ідея скликати молодіжний з’їзд екологів. А одним із його заходів визначили Міжнародний конкурс робіт з моніторингу стану довкілля України серед учнів, студентів та молодих вчених.

Перший тур змагань молодих екологів  відбувся у Вінницькому національному технічному університеті   

Підсумки другого — заключного етапу конкурсу підбивали водночас з проведенням Всеукраїнського молодіжного з’їзду екологів, котрий проходив у Житомирському національному агроекологічному університеті.

Головна увага у ІІ турі надавалась не стільки практичній, як науковій новизні і значущості роботи. Учасники змагались не за номінаціями, як у першому турі, а за категоріями – учні, студенти та молоді вчені.

Диплом ІІ ступеня отримує Оксана Палагута (Український науково-дослідний інститут екологічних проблем Мінприроди, м. Харків)

 Роботи переможців ІІ туру конкурсу  присвячені комплексному моніторингу довкілля, розробці тематичних карт про стан довкілля регіонів країни, аналізу біологічного різноманіття, впливу довкілля на стан здоров’я населення, дослідженню закономірностей зміни стану та якості води у річках та озерах, поводженню з відходами, стану колодязної води у містах, радіо- та агроекології, моделюванню та картографуванню поширення забруднень від викидів підприємств тощо.

Усі роботи мають географічну прив’язку даних до карти, є багато оригінальних досліджень, ідей та пропозицій щодо покращення стану довкілля регіонів України. Чимало робіт цікаві для використання фахівцям у галузі екології та охорони довкілля нашої країни. Багато результатів робіт вже впроваджено і реально використовується фахівцями.

Основна боротьба учасників розгорнулась за І та ІІ місця.

Призи, як і в І турі, були люб’язно надані спонсорами – вінницькими підприємствами «ГІСІНФО», «Інтер-Еко» та «ВІН Інтерактив».

Згодом переможців ІІ туру конкурсу запросять виступити зі своїми доповідями на розширеному засіданні Громадської ради при Мінприроди в Орхуському центрі. Саме там вони отримають дипломи переможців за підписом міністра екології та природних ресурсів України.

Голова оргкомітету і голова журі конкурсу, радник Голови Державного агентства водних ресурсів України,директор Інституту магістратури, аспірантури та докторантури, завідувач кафедри КЕЕМІГ Інституту екології та екологічної кібернетики Вінницького національного технічного університету, доктор технічних наук, професор Віталій Мокін запевнив, що Міжнародний конкурс найкращих робіт з моніторингу стану довкілля України серед учнів, студентів та молодих вчених буде проведено і наступного року. Додаткова інформація на сайті конкурсу  

 Еріку Коцюбі, першокурснику Вінницького національного технічного університету, диплом ІІІ ступеня вручає Голова оргкомітету і голова журі конкурсу, радник Голови Державного агентства водних ресурсів України, доктор технічних наук, професор Віталій Мокін

 

 

Найбільше читають

 left direction
 right direction