21January2021

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

СТАЖУВАННЯ У МІСТІ НАУК

  • PDF

 

Професор ВНТУ Олег Бісікало повернувся з Німеччини, де мав стажування у Технічному Університеті Дармштадта

Впродовж трьох місяців доктор технічних наук, директор Інституту автоматики, електроніки та комп’ютерних систем управління Вінницького національного технічного університету Олег Бісікало проходив стажування у Technische Universität Darmstadt.

Перебування в Німеччині професора Бісікала повністю фінансувало Міністерство освіти і науки України — у рамках конкурсу на навчання студентів і аспірантів, стажування наукових і науково-педагогічних працівників за кордоном.

Цей престижний виш входить до TU9 — спілки дев’яти провідних технічних університетів Німеччини. Понад 300 професорів і 2400 викладачів навчають 25000 студентів, серед яких кожен п’ятий — іноземець.

130-річна історія та досягнення TU Darmstadtспричинились до надання 150-тисячному Дармштадту (федеральна земля Гессен) офіційного статусу «Міста наук». Нині 158 будівель TUD займають 30 га території Дармштадта, а річний бюджет складається з 293 млн. євро федерального та 160 млн. євро додаткового недержавного фінансування.

Очільник Інституту АЕКСУ ВНТУ детально ознайомився з навчальним процесом CS — факультету комп’ютерних наук цього ваговитого німецького вишу. Бував на лекціях, практичних та лабораторних заняттях з дисциплін магістерського циклу, які проводили провідні фахівці факультету CSTUD.

Олег Володимирович проводив дослідження у UKP Lab — Лабораторії обробки знань відкритого доступу TU Darmstadt. Дослідження стосувались розвитку наукового напряму професора Бісікала – методологічні та математичні основи технології обробки текстової інформації на основі образного аналізу та синтезу природно-мовних конструкцій.

Вінницький учений у Дармштадті розробляв власні програмні компоненти пакету DKPro Core з визначення залежностей між англомовними лемами для великих художніх текстів. Доопрацьовував та налаштовував власні програмні компоненти пакету DKPro Core для реалізації моделей підтримки обмежених типів діалогу. Проводив експериментальні наукові дослідження щодо образної індексації великих англомовних текстів та підтримки діалогових систем.

Потому перед німецькими колегами виступив з доповіддю за отриманими результатами досліджень. Отримав схвальні і захопливі відгуки, а також пропозицію співпрацювати і надалі. Нині згідно домовленостей Олег Володимирович спільно з тамтешніми вченими готує кілька статей до міжнародних наукових журналів з комп’ютерної лінгвістики.

Олег Володимирович ознайомився з роботою лабораторій факультету комп’ютерних наук ТУ Дармштадта, брав активну участь у наукових заходах UKP Lab – внутрішніх семінарах, доповідях запрошених науковців, попередніх захистах та захистах бакалаврських та магістерських кваліфікаційних робіт, захисті дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії в галузі техніки (Ph.D).

Німецькі колеги запросили українського науковця до SAPAG(м. Вальдорф) – провідної міжнародної корпорації, що має філії у 130 країнах світу з розробки сервіс-орієнтованого програмного забезпечення для підтримки бізнес-рішень та систем управління ресурсами підприємств. У штаб-квартирі SAPAGознайомився з матеріальною базою корпорації та основними характеристиками провідних програмних продуктів. Провів перемовини щодо налагодження співпраці в напрямку розробки інтелектуального інтерфейсу для програмних засобів SAPAGта оперативного аналізу природно-мовної інформації.

Досвід щодо розвитку сучасних інформаційних технологій у галузі машинної обробки природних мов, котрий отримав у TUD, Олег Володимирович нині починає активно використовувати у дослідженнях, котрі проводяться в науково-дослідному центрі прикладної та комп’ютерної лінгвістики ВНТУ.

Найбільше читають

 left direction
 right direction