24July2021

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

З НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ СТУДЕНТИ ВНТУ НАВЧАТИМУТЬСЯ У POLITECHNIKA ŚWIĘTOKRZYSKA

  • PDF

 

Такої домовленості досягнуто під час візиту до ВНТУ офіційної делегації міста Кельце на чолі з його мером Томашем Богунскі.

До складу делегації окрім голови міської ради Келець Томаша Богунскі входили Анджей Кашицкі — канцлер єпархії Келецької, Івона Кієвська — директор Об’єднання середніх шкіл в м. Кельцах імені Юзефа Пілсудського, Кароль Гадовскі — інспектор по справах міжнародної співпраці управління стратегічного розвитку міста Кельце.

На перемовинах з ректором ВНТУ, доктором технічних наук, професором Володимиром Грабком йшлося про впровадження програми академічної мобільності студентів «Подвійний диплом», а також активізацію наукової співпраці між ВНТУ та Технічним університетом «Свєнтокшиська Політехніка» в м. Кельцах як вишами-партнерами.

Аби підтримати Україну і Вінницю, котра є побратимом Келець, тамтешня мерія з наступного навчального року започатковує спеціальний стипендіальний фонд для студентів з ВНТУ, які навчатимуться в Politechnika Świętokrzyska. Оприлюднювати фінансові подробиці допоки не підписані офіційні документи, зарано. Але є підстави запевнити, грошова підтримка буде досить суттєвою і значущою.

«Співпраця Політехніки Свєнтокшиської з ВНТУ провадитиметься не лише за програмою «Подвійний диплом». Договір про співдружність передбачає поміж іншого спільні наукові дослідження, співдію між кафедрами обох вишів. До речі, викладачі ВНТУ, котрі знають польську чи англійську, можуть викладати у Politechnika Świętokrzyska, а провідні викладачі вишу-партнера будуть запрошені читати лекції у ВНТУ», - звертає увагу координатор програм академічної мобільності у ВНТУ, професор кафедри комп'ютерних наук Тамара Савчук.

І уже нині — ще у цьому навчальному році наукова співдія жваво стартувала. Одразу ж візит-відповідь до м. Келець, а саме до Politechnika Świętokrzyska здійснили завідувач кафедри теоретичної електротехніки та електричних вимірювань, доктор технічних наук, професор Василь Кухарчук і кандидат технічних наук, доцент В’ячеслав Мадьяров.

Вони домовились про співпрацю наукових шкіл Інституту електроенергетики та електромеханікиВНТУ з колегами Політехніки Свєнтокшиської. Йдеться про проведення спільних наукових досліджень, міжнародне дипломне проектування, зокрема, проходження переддипломної практики студентами вишів-партнерів, захисти дисертацій на здобуття наукових ступенів науковцями ВНТУ в Кельцах, а свентокшиськими — у нашому виші, підвищення кваліфікації науково-педагогічного складу.

Найбільше читають

 left direction
 right direction