10December2019

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ВРАЖЕННЯ З ПОРТУГАЛІЇ: УКРАЇНА НАЙКРАЩА

  • PDF

Анастасія Краснощока, четвертокурсниця нашого вишу, понад два місяці стажувалась на FCT-UNL — факультеті науки і технологій Нового університету Лісабона

Подробиці на сайті міністерства освіти і науки України

У Новому університеті Лісабона (UNIVERSIDADE NOVA DE LISBOA) раніш уже стажувалися аспіранти нашого ВНТУ Руслан Просоловський, Юлія Зелінська і Юлія Самігулліна, магістрантка Анна Поплавська. А також кандидат технічних наук, доцент Олександр Бурикін.

Навчання у Португалії студентки Вінницького національного технічного університету Анастасії Краснощоки, як і її попередників, фінансово забезпечило міністерство освіти і науки України — у рамках конкурсу на навчання студентів і аспірантів, стажування наукових і науково-педагогічних працівників за кордоном.

UNL (Новий університет Лісабона) — португальський державний університет, заснований у 1973 році. П'ять факультетів і чотири інститути UNL/Nova розташовані в різних районах португальської столиці.

Настиним перебуванням у Лісабоні опікувалась професор департаменту фізики Факультету науки і технологій Лісабонського Нового університету Валентина Василенко. Пані Валентина удостоєна звання почесного професора Вінницького національного технічного університету. Адже саме за її сприяння 10 років тому була укладена угода про співпрацю між ВНТУ і Новим університетом Лісабона.

Мета Настиного стажування — підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки зокрема зі спеціалізованих дисциплін: біомеханіка та гемодинаміка; цифрова обробка зображень. А також практична науково-дослідна робота в лабораторіях FCT-UNL.

Вінницька студентка в лабораторіях FCT-UNL проводила дослідження на оптичному мікроскопі «Optical microscope ECLIPSE NIKON LV 100» різних хімічних та біологічних об’єктів й працювала над обробкою отриманих даних. А також успішно освоїла програму ANSYS. У середовищі ANSYS Настя самостійно змоделювала аорту.

Також Анастасія Краснощока взяла участь у Дні відкритих дверей на Факультеті науки та технології UNL.

Вирушаючи до найзахіднішої країни Європи, Настя прихопила як найнеобхідніший атрибут — державний прапор України. І за зовсім короткий час більшість мешканців гуртожитку Нового університету Лісабона, де поселилася юна україночка, уже вітались попервах з Настею, а потім й один з одним — «Слава Україні!»

Дівчина взяла участь у Шевченківських читаннях, що проходили на Факультеті літератури UNL. Знайшла друзів, з якими співали пісень Океану Ельзи та смакували наші українські страви.

Вона уміє давати раду часові — тож, і вчитись встигала, і подорожувати.

Побула там, «де земля закінчується, і море починається» — на мисі Рока. Це самісінький край Євразійського континенту. Далі — Атлантика.

Заприязнилась із пуерториканцем, котрий жив трохи у Франківську, а тепер сумує за Галичиною. Попросив Настю заспівати «Ти ж мене підманула». Запевняв, що кращої країни, ніж Україна — немає.

«Я з ним цілком згодна! Це була така гордість! Загалом дуже задоволена своїм стажуванням — новий досвід і море нових друзів. І переконалась: наша Україна таки найкраща і нізащо не поїхала б зі своєї країни кудись деінде надовго!» — каже Настя.

Найбільше читають

 left direction
 right direction