23August2019

ОЛЕНА САЛЯМОН: «ОПТИМІЗМ ДАЄ СИЛУ!»

Сьогодні у ВНТУ, як і у всіх вишах України, навчальний рік стартував з лекції «Україна — суверенна демократична держава»

Донедавна студентка, а нині уже співробітниця навчального відділу ВНТУ Олена Салямон День Незалежності відчуває, як своє особисте й найдорожче свято. Особливо цьогоріч його чекала напружено, як й усі українці, й з нетерпінням. Загітувала своїх подруг і колег Ірину Остапчук й Олену Крупську відзначити День Незалежності України фейєрично — концертом гурту «Океан Ельзи» у Львові.

Квитки на грандіозний святковий концерт легендарного «ОЕ» на стадіоні «Арена-Львів» придбали за три місяці. Патріотизм гурту і патріотизм міста якнайкраще підходив до того, аби на концерті ОЕ саме у Львові зустріти День Незалежності України.

Тож, ініціативу Олени радо підхопили інші вихованці ВНТУ — Світлана Риндюк, Наталя Кошпіта, Олександр Швидкий, Віталій Кочмар. А потім й з інших університетів міста почали приєднуватись охочі. На концерт ОЕ назбирався гурт вп’ятеро більший, аніж планувалось попервах.

І не просто чекали, а готувалися до дійства. Оленка разом з подругою Інною Олійник самі пошили прапор України. Завдовжки стяг 2,5 метри, а на жовтому тлі блакитні літери рідного міста: ВІННИЦЯ.

Олена з Іриною тиждень ретельно шили державний стяг. І вийшов він справді дивовижно гарний. «Тепер на усі патріотичні події маємо візитівку свого міста», — посміхається дівчина.

«У Львові на День Незалежності було пів-України, — нереально багато людей, — розповідає Олена. — Львів гостей зустрів дощем, а потім дощ утишився, стало тепло і затишно. З нашим прапором фотографувались біля оперного театру, на Високому Замку. Львів’яни на наш стяг реагували дуже приязно».

А ще юні вінничани були одягнуті у вишиванки, а дівчата прикрасили своє волосся блакитно-жовтими квіточками. Тож, мало хто з перехожих утримувався, аби не запитати де можна купити такі оптимістично-патріотичні окраси. Ніде! То Оленка з Інною самі їх пошили.

Були на Личаківському цвинтарі, де похоронені Герої Небесної Сотні. Зокрема Юрій Вербицький, генерал Сергій Кульчицький. Колись ходили туди до Івана Франка, а тепер і до своїх сучасників.

«І концерт «ОЕ» теж почав з хвилини мовчання. Неможливо словом передати емоції, які вирували в душі, коли 40-тисячний стадіон під диригенство Вакарчука співав гімн України. Нині для перемоги потрібне об’єднання країни і потрібні позитивні емоції, аби ми були сильними. Такі концерти необхідні навіть у такий важкий час, можливо, насамперед у такий важкий час. Оптимізм дає силу. Концерт транслювався на каналі «1+1». З екрану воно не так сприймається, як безпосередньо наживо. Ніколи День незалежності не було таким особистісним святом, як цьогоріч», — запевняє Олена Салямон.