29February2020

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

UKRAINE-NORWAY

  • PDF

Круглий стіл з реалізації проекту «Україна-Норвегія» відбувся у нашому університеті

alt

Вінницький національний університет є партнером проекту UKRAINE-NORWAY в Україні, який фінансує міністерство закордонних справ Королівства Норвегія.

Кафедра автомобілів та транспортного менеджменту (завідувач — доктор технічних наук, професор Віктор Біліченко) уже кілька років поспіль успішно бере участь у професійній перепідготовці й соціальній адаптації військовослужбовців ЗСУ в рамках проекту «Україна – Норвегія». Цей факт був визначальним щодо проведення міжнародного круглого столу саме у нашому виші.

alt

У зустрічі взяв участь координатор проекту UKRAINE-NORWAY Роман Вакульчук — PhD з економіки, старший науковий співробітник Норвезького інституту межнародних відносин (NUPI), Осло, Норвегія.

А також представники Вінницької облдержадміністрації, Вінницької міськради, провідні науковці ВНТУ. У дискусіях круглого столу взяв участь ректор Донецького національного університету доктор юридичних наук, професор Роман Гринюк й інші викладачі ДонНУ, котрий на початку листопада розпочинає новий навчальний рік у Вінниці.

Значимість зустрічі обумовлена й тим, що пан Вакульчук має 16 листопада подати звіт в МЗС Норвегії про хід проекту.

За круглим столом мова йшла не лише про адаптацію військовослужбовців до цивільного життя, а загалом про інтеграцію України в ЄС.

Оскільки з норвезького боку основним партнером проекту є Університет Нурланда (г. Будьо), тому пошук партнерів з України здійснюється саме серед вишів.

ВНТУ представив ректор університету, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко, а також проректори Олександр Романюк, Сергій Павлов та Віктор Мізерний й директор Інституту машинобудування і транспорту ВНТУ Юрій Бурєнніков. Вони ґрунтовно окреслили можливості співробітництва вишу не лише у цьому проекті, а й стосовно широкої наукової співдії. ВНТУ має 16 визнаних в Україні та за її межами наукових шкіл, котрі охоплюють найактуальніші сектори екології, енергетики, економіки, машинобудування, транспорту тощо. До того ж серед вищих навчальних закладів міністерства освіти і науки України наш ВНТУ є одним з найактивніших щодо подання заявок на винаходи і корисні моделі.

Фоторепортаж Сергія Маркова

Найбільше читають

 left direction
 right direction