21January2021

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ПІВДЕННИЙ БУГ УЖЕ МАЄ ПЛАН УПРАВЛІННЯ

  • PDF

Південний Буг першим в Україні отримав План управління річковим басейном — як того вимагає ЄС. Завдяки ученим Інституту екології та екологічної кібернетики нашого вишу

Завершився 5-річний україно-швецький проект з розробки Плану управління річковим басейном Південного Бугу, який є революційним для України і повністю відповідає вимогам ЄС до управління водними ресурсами Європи.

Одним з найяскравіших результатів є книжка «План управління річковим басейном Південного Бугу: аналіз стану та заходи», котра була презентована на урочистостях з нагоди завершення проекту.

alt

alt

Вів засідання перший заступник голови Вінницької обласної Ради Ігор Кревський. У заході взяли участь члени Басейнової Ради Південного Бугу від Вінницької області, члени науково-технічної ради (НТР) від водогосподарських організацій всіх областей басейну, представники Держводагентства, ЄС і ОБСЄ. А також завідувач кафедри комп'ютерного еколого-економічного моніторингу та інженерної графіки нашого Вінницького національного технічного університету, доктор технічних наук, професор Віталій Мокін — керівник групи експертів, котрі розробляли проект і його геоінформаційне забезпечення.

Професор Мокін ще у 2007 році був затверджений Єврокомісією старшим експертом від України у 2-х проектах TACIS «Управління басейнами трансграничних річок: Фаза 2 для басейну Сіверського Донця» та «Управління басейнами трансграничних річок: Фаза 2 для ріки Прип'ять». Він нині водночас є головою НТР Басейнової ради Південного Бугу.

Віталій Мокін разом із випускником Інституту екології та екологічної кібернетики нашого вишу, а нині провідним фахівцем Басейнового управління водних ресурсів р. Південний Буг Маріаном Вікторовим, виголосили на засіданні доповідь. До речі, в експертній групі працювали ще два науковці ВНТУ — кандидат технічних наук, доцент Євгеній Крижановський та кандидат педагогічних наук, доцент Микола Прадівлянний.

alt

Маріан Вікторов, провідний фахівець Басейнового управління водних ресурсів р. Південний Буг, і професор Віталій Мокін — обидва випускники ВНТУ

SIDA — Шведське агентство з міжнародного розвитку у 2008 році запропонувало Держводгоспу України підготувати проект по одній з великих річок України. У нашій державі усі річки транскордонні, крім Південного Бугу. Отож, вибір зупинили саме на ньому, оскільки інші річки задіяні у різних Європейських транскордонних програмах.

Басейнове управління водних ресурсів річки Південний Буг разом із науковцями кафедри КЕЕМІГ Інституту екології та екологічної кібернетики ВНТУ, з котрими має давню і плідну співпрацю, розробили і подали документи на конкурс, виграли цей конкурс у Швеції та приступили до виконання проекту у 2009 р.

До виконання проекту залучали також спеціалістів Інституту гідробіології НАНУ та провідних вітчизняних експертів проектів ООН, ОБСЄ та ЄС.

Згідно Водної рамкової директиви Європейського союзу басейн кожної великої річки Європи повинен мати План управління. На підготовку цього важливого документу для усіх річок нашої країни, згідно положень Угоди про асоціацію України з ЄС, частина з яких вже вступила в дію з 1 листопада 2014 р., відводиться 10 років.

В Україні наш Південний Буг першим отримав План управління річковим басейном згідно стандартів ЄС. Швеція профінансувала видання однойменної книжки. Екземпляр видання уже має науково-технічна бібліотека нашого вишу. PDF-версія є у вільному доступі в Інтернеті.

alt

 Анна Петерс, представник Швецького агентства з охорони довкілля проаналізувала і високо оцінила План управління басейном Південного Бугу (скайп-зв’язок)

alt

 

Найбільше читають

 left direction
 right direction