19October2020

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

СВЕНТОКШИСЬКЕ — ПОДІЛЛЯ 2014

  • PDF

У Келецькому музеї діалогу культур (Польща) відбувся міжнародний форум «Молоді лідери в дії. Форум неурядових організацій «Свентокшиське — Поділля 2014»

alt

Захід проведено польським товариством «Інтеграція Європа-Схід» (  http://www.siew.org.pl/pl/ ) в рамках проекту «Східне Партнерство в перспективі співпраці польських та українських неурядових організацій» за фінансової підтримки Міністерства національної освіти Польщі. Учасниками проекту з були і представники громадських організацій з Вінницької, Хмельницької та Житомирської областей. Мета форуму — взаємна промоція і зацікавлення міжнародною співпрацею польських та українських неурядових організацій. 

Під час заходу ми відвідали різні організації, слухали виступи експертів зі східного партнерства, брали участь у презентації польських та українських неурядових організацій, обговоренні та обміні досвідом.

У Варшаві учасники форуму ознайомилися з роботою «Polska Fundacja im. Roberta Schumana» (  http://schuman.org.pl/pl/), чиї основні принципи — просування ідеї європейської інтеграції. Місія фонду — мотивація європейців до активної громадянської позиції і сприяння європейській інтеграції та цінностям, на яких вона ґрунтується. Фундація здійснює освітні програми та фокусується на трьох основних питаннях: європейський (його цілями є сприяння ідеї європейської інтеграції і європейської освіти), громадянський (фокусується на соціальній активності громадян і зміцненню демократичних цінностей і громадянства), обмін досвідом (обмін польського досвіду з процесу європейської інтеграції та соціально-політичної і економічної трансформації).

alt

У Кельце ознайомилися з можливістю співпраці з компанією EPI (  http://www.epi.org.pl/), котра прагне сприяти дистанційній освіті через Інтернет або електронне навчання, консультації та навчання для організацій, установ і підприємств, створення комп'ютерних технологій в мережі Інтернет, веб-сайтів та веб-рішень, рекомендації з використання нових технологій розповсюдження інформаційного суспільства, підтримка ініціатив, спрямованих на всебічний розвиток молоді, консультування осіб, компаній та установ, які бажають використовувати віддалену форму навчання, заохочення ініціатив, дій, які сприятимуть розвитку і ефективному використанню нових технологій та Інтернету.

Відвідали Kielecki Park Technologiczny (  http://www.technopark.kielce.pl ) – технологічний парк, що створений для людей з цікавими, інноваційними та перспективними ідеями для різного роду компаній. Підтримка здійснюється в трьох основних галузях діяльності: оренда як приміщень, так і обладнання, техніки, бізнес-послуги та послуги з розробки. У парку є дві зони: технологічний інкубатор — це комплексна і професійна підтримка для нових підприємств; технологічний центр — призначений для вітчизняних та іноземних інвесторів, які розвиваються на основі інноваційних технологічних рішень в галузі виробництва і послуг.

Головний радник і тренер Regional Centres of European Social Fund в Кельце (  http://www.sir.com.pl/) Marek Kowalski розповів про нову програму ЄС з досліджень та інноваційної діяльності «Horizont 2020» ( http://ec.europa.eu/programmes/horizon2020/ ), яка триватиме з 2014 до 2020 року з загальним бюджетом близько 70 млрд євро. Програма покликана об’єднати всі існуючі європейські ініціативи з досліджень та інновацій, які фінансуються через Рамкову програму з досліджень та інноваційного розвитку (РП), Рамкову програму конкурентоспроможності та інновацій (СІР) та Європейський інститут інновацій та технологій (ЕІТ).

alt

Отож, в сполученні трьох окремих програм відбувається об’єднання галузі досліджень та інновацій. Водночас «Horizont 2020» робить акцент на соціальних викликах та дає більший доступ для усіх університетів, інститутів, компаній у країнах ЄС та за його межами. До того ж завдяки новим інструментам вона дає можливість малим та середнім підприємствам брати участь у програмі. Marek Kowalski розповів про написання та реалізацію проектів, грантів, а найголовніше – надав джерела пошуку партнерів для такого роду проектів. Партнерів можна знайти за допомогою так званих баз партнерів:   http://partners.ngonorway.org/search.php,  http://www.kiw-pokl.org.pl/index.php?lang=en,  http://www.ngo.pl/ тощо.

Організатори форуму провели екскурсії Варшавою та містом Кельце. У Кельце ми побували у сучасному мультимедійному Музеї діалогу культур, геопарку Kielce-Centrum Geoedukacji та національному музеї Кельце.

Галина ДЕРМАН,
асистент кафедри комп’ютерних систем управління,
учасник форуму

Найбільше читають

 left direction
 right direction