21January2021

У «НЕБЕСНІЙ ДОЛИНІ» ВНТУ СТВОРЮЮТЬ БЕЗПІЛОТНИКИ ДЛЯ АТО

  • PDF

У «Небесній долині» — навчально-науковому Центрі розробки радіотехнічних комплексів, систем та приладів Вінницького національного технічного університету розпочали виготовлення безпілотного літального апарата

 alt

Розробив модель безпілотника недавній випускник ВНТУ Олександр, котрий нині є бійцем 9-го мотопіхотного батальйону 30-ї окремої механізованої бригади (колишній 9-й вінницький батальйон тероборони) Міністерства оборони України.

Розробки Олександра уже неоднораз прислужилися батальйону. Заступник командира батальйону Костянтин Бурячок розповів, що Олександр — ас з ремонту та модернізації військової техніки. Зокрема, розробив та обладнав полкові БТРи спеціальним пристроями, які допомагають розрізняти, де броньована техніка українська, а де – машини ворога.

Винахідник прискіпливо вивчив різновиди безпілотників, котрі використовують в зоні АТО і розробив авторську модель літального апарату. А за виготовлення взялись студенти і науковці техуніверситету.

За попередніми розрахунками, виробництво безпілотника вартуватиме 140 тис. гривень.

Фінансово підтримати проект взялася Вінницька обласна державна адміністрація.

«Ми розпочали масштабну співпрацю з Вінницьким національним технічним університетом. Вперше у Вінниці буде створений безпілотний літальний апарат, монтаж якого нині на завершальній стадії. На комплектуючі і виготовлення апарату вже зібрали 70 тисяч гривень благодійних коштів», — повідомив перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко, до речі, теж випускник ВНТУ.

За два-три тижні у «Небесній долині» техуніверситету завершать монтаж перших двох апаратів. Потому вони пройдуть апробацію в бойових умовах в зоні АТО. Якщо безпілотники добре себе зарекомендують, ОДА готова профінансувати виготовлення партії таких машин. Причому, не лише для АТО, а й для моніторингу ситуації в прикордонних районах Вінниччини, що межують з Придністров’ям.

Найбільше читають

 left direction
 right direction