17February2020

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

МАЕСТРО ВИТОНЧЕНИХ МИСТЕЦТВ

  • PDF

Сергій Журавльов, випускник Інституту музики і танцю Ганаша-Натьялая, Делі (Індія) проводить для студентів ВНТУ заняття з практичної культурології «Культура, релігія, філософія мовою індійського танцю»

alt

Його майстер-класи користуються неабияким попитом в Україні. І уже 18 років з ініціативи професора Тамари Буяльської, яка й започаткувала такий унікальний вид навчальних занять — культурологічний практикум, студенти нашого вишу знайомляться з індійськими танцями. Своєрідні лекції-концерти практичної культурології викладачі завжди проводять з участю митців. Тонкощі індійського танцю, його філософію, символіку осягти, зрозуміти, полюбити усі ці роки незмінно допомагає студентам Сергій Журавльов.

Цього разу, як і зазвичай, виступ маестро складався з двох основних напрямків танців класичної програми: головний танець Індії — бхаратанатьям, а також не менш важливий та дуже популярний катхак. Наталія Журавльова показала фольклорний танець штату Панджаб — бхангра. А ще сам Сергій Журавльов співав пісні індійського кіно мовою хінді.

Нині виступав лише з молодшою донькою Наталею. Старша Ліда, до якої уже звикли університетські глядачі, зараз навчається у Таїланді.

alt

«Аби зрозуміти танець, потрібні пояснення. Це дає можливість глядачеві налаштувати себе на перегляд, задуматись, замріятись і отримати задоволення від побаченого. Пояснення танцю практикують навіть у Індії. — Розповідає маестро Сергій Журавльов. — Студенти захоплено сприймають наші виступи, судячи з їхніх оплесків та чудових запитань, які задають після програми. Я дуже щасливий, що можу наблизити молодь до такого дивовижного мистецтва — індійський танець. Не часто вони можуть наживо побачити його. Через роки згадують ці заняття з культурології, котрі присвячені індійському танцеві, кажуть, що ці заняття були найяскравіші, найцікавіші. Такі зізнання для мене дуже зворушливі і приємні!»

В індуїзмі танець завжди відігравав важливу роль у побуті, інколи навіть був як версія молитви. Танець є одним з найрозвиненіших форм мистецтва в Індії.

alt

Але, на жаль, серед студентів охочих опанувати мистецтво індійського танцю нині немає. Років вісім тому були ентузіастки цієї екзотичної хореографії. Виконували на університетській сцені кілька номерів. Нині Сергій навчає університетську юнь танцям країн арабського сходу — тут учнів чимало. Хоча, аби досягти вагомого успіху, каже Сергій, слід жити танцем, відчувати його. А здебільшого це лише тимчасове захоплення.

Що дає людині танець?

«Власне для мене танець звершив справжнісіньке чудо! Як фізично, так і духовно. Філософія древнього танцю відкриває нові грані пізнання для людини — пізнання особисто себе і Всесвіту. Взагалі, творчість — дивовижа, яка дає силу, життя, здоров’я, натхнення. Це неможливо розповісти, це треба лише відчути — інакше не зрозуміти».

alt

Наскільки складно опанувати танець?

«Все залежить від особистості. Насамперед, має бути хист, внутрішній поклик. Потреба відтворити різноманіття буття у рухах. Відчуття ритму, такту, власне індійської музики — це доволі складно. А ще пластика тіла. Якщо цього немає — індійського танцю не буде, врешті, як і арабського, або іншого».

В Україні чоловіки-виконавці індійського танцю — рідкість. Сергій пригадує лише двох своїх колег, котрі професійно виконують класику. Журавльов опановував складну і чарівну індійську хореографію в Делі. В Індії навпаки дуже багато чоловіків і серед танцівників, і серед вчителів-гуру.

«Танцюю, скільки себе пам’ятаю, — усе життя! І моє захоплення індійським танцем лише міцніє. Зростає майстерність, набуваються знання, досвід, і хоча моїх власних років більшає, нині певен, що танцюю значно краще, аніж раніш. Нова музика зроджує душу, а тоді й тіло! Це закон!!! Почулась нова мелодія — ось тема для роздуму. Народжується нова хореографія у стилі катхак (стиль танцю південної Індії). Дотримуючись усіх основних канонів складаю танець, як вірш! Нове натхнення, новий політ, який прагне віддати себе Богу і людям! Це справжнє життя!»

 Фоторепортаж Сергія Маркова  

Найбільше читають

 left direction
 right direction