16January2021

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

У ФРАНЦІЇ ВЧИТИМУТЬСЯ СТУДЕНТИ ВНТУ ЗА ПРОГРАМОЮ «ПОДВІЙНИЙ ДИПЛОМ»

  • PDF

Аташе з наукових та академічних зв’язків Посольства Франції в Україні Жиль Маметц та координатор програми Campus France в Україні Ольга Дорош відвідали ВНТУ

alt

Для студентів закордонні гості презентували грантові і стипендіальні програми та інші можливості міжвузівського спілкування. Запевнили, що їх дуже цікавить співпраця з нашим університетом.

Замість укладення рамочної угоди пропонували одразу братись до співпраці.

Означили три напрямки:

стипендійні програми обміну Erasmus Mundus для студентів ВНТУ за підтримки Франції;

реалізація програми академічної мобільності «Подвійний диплом» між ВНТУ і технічними університетами Франції;

наукове співробітництво на рівні «професор-професор» між викладачами французьких вишів і ВНТУ, які працюють в одній галузі.

Франція має 3500 державних та приватних навчальних закладів. Це 70 університетів, близько 200 Вищих інженерних шкіл (аналог наших технічних університетів), понад 200 бізнес-шкіл, 120 вищих шкіл мистецтв, 3000 інших спеціалізованих вищих шкіл, які готують спеціалістів для різноманітних галузей.

alt

ВНТУ уже давно співпрацює з Французькою Республікою.

Завідувач кафедри філософії та гуманітарних наук нашого університету, доктор філософських наук, професор Олег Хома — засновник та голова Спілки дослідників модерної філософії (Паскалівського товариства) при українському філософському фонді та директор Міжуніверситетського центру історико-філософських досліджень «Renatus». Олег Ігоревич — засновник та головний редактор наукового філософського журналу Паскалівського товариства «Sententiae».Перекладач багатьох філософських текстів з французької й латини та автор коментарів до них, один з перекладачів і редакторів українського видання «Європейського словника філософій». Професор Хома є лауреатом премії Програми сприяння видавничій справі «Сковорода», яку здійснюють Посольство Франції та Французький інститут в Україні (за переклад і видання твору Ж.-Ж. Руссо «Про суспільну угоду»).

Факультет електроенергетики та електромеханіки нашого університету має авторизований навчальний центр «Schneider Electric» — потужної французької машинобудівної компанії, що забезпечує розробку і виробництво рішень у галузі управління електроенергією.

Уже два роки Вінницький національний технічний університет плідно співпрацює із франко-польською компанією IGE+XAO GROUP, котра розробляє програмне забезпечення для систем автоматизованого проектування (CAD). У листопаді ВНТУ відвідали президент компанії — генеральний директор французького представництва Alain Di Crescenzo та генеральний директор польського представництва Jacek Tarkowski.

Також ВНТУ і раніше брав участь, і нині має Спільні проекти в TEMPUS Tacis разом з французькими вишами.

Жиль Маметц зазначив, що нині дипломати працюють над створенням домовленостей між радою ректорів України і президентів університетів Франції.

«У співпраці з українськими вишами є зацікавленість і на рівні Адміністрації Президента Франції. Нам дали завдання організувати візит делегації президентів університетів Франції, представників Міністерства вищої освіти і науки Франції. Нині працюємо над створенням угоди між радою ректорів України і президентів університетів Франції», – повідомив дипломат.

Французька делегація мала зустріч із заступником голови облдержадміністрації – директором департаменту освіти і науки Ігорем Івасюком.

Слід зауважити, Франція посідає четверте місце в світі за прийомом іноземних студентів після США, Великобританії та Австралії.

Найбільше читають

 left direction
 right direction