24July2021

ВОЇНАМ СВІТЛА ПРИСВЯЧУЄМО

  • PDF

21-24 травня у Вінницькому національному технічному університеті пройшли патріотичні заходи, орієнтовані на підтримку воїнів АТО

…Наше життя - багряний згусток крові,
Що зве у бій, а не до каяття.
Долоні наші стислись в кулак долі,
У піхвах - меч, а не рабів ниття.

Ми - той Народ, що правду несе в Слові,
Ми - Нація, що творить Майбуття
Честь лицарів. Ми - Люди хліба й солі,
Ті, що не знатимуть ніколи забуття!

(Павло Гай – Нижник)

Сьогодні, коли ворог вдерся в нашу країну, коли гинуть мирні люди, а солдати ціною власного життя боронять Вітчизну, ніхто не може бути осторонь, ніхто не має бути байдужим.

21- 24 травня 2015 року у Вінницькому національному технічному університеті пройшли патріотичні заходи, орієнтовані на підтримку воїнів АТО. Наш виш відвідали гості з Мукачева, волонтери, автори поетичного збірника «Воїни світла» Степан Жук та Валентина Попелюшка. Цей збірник незвичайний - він ніколи не надійде у продаж. Його розповсюджують серед воїнів АТО на передовій та у шпиталях, його дарують волонтерам і благодійникам, які підтримують наших солдат. Цей збірник об’єднує людей спільною метою - прагненням до перемоги, до миру, до вільної квітучої України. У збірник увійшли поезії сотні авторів-патріотів, відомих сучасних поетів, які присвятили свої вірші захисникам нашої Батьківщини. В цих віршах біль і горе воєнних утрат, молитва за нашу країну, за кожного солдата, за наш нескорений народ, проміння світлої надії на мирне життя і беззаперечна віра у перемогу. Тож недарма авторів цієї збірки в народі вже охрестили «поетичною сотнею».

У рамках проекту «Воїнам світла» 21 травня о 9 годині у ВНТУ розпочався майстер клас із виготовлення цих книжечок. Студенти і магістранти нашого вишу дбайливо своїми руками склеювали сторінки збірника, виготовляли книги-дарунки для воїнів АТО. Ці книги були передані пораненим у Вінницький військовий шпиталь, їх повезуть і на передову у військові батальйони. Студенти готувалися до заходу: вивчили поезію із збірника, одягли вишиванки, бо все мало бути прекрасним під час благородного дійства, бо кожен намагався вкласти частинку своєї душі поміж сторінок цієї незвичайної книжечки.

 alt

alt

Степан Жук та Валентина Попелюшка проводять майстер клас із виготовлення книги «Воїнам світла»

А о 12 годині в конференцзалі ВНТУ розпочався захід «Воїнам світла». Гостями заходу були поети, вірші яких включені до збірки, бійці АТО, волонтери

alt

Студенти читали поезію, а присутні не стримували сліз.

Я слабка, але сильна, бо мушу.
Бій - чекання, життя - полігон.
Я із тих, що поранені в душу.
Нас - окремий сумний батальйон.

                                           (Оксана Швед)

І зал устав, коли на екрані листали фото воїнів з Вінниччини, загиблих у цій страшній війні. Вони всі такі молоді пішли у вічність. Світла їм пам’ять і вічна шана.

Вкарбовує шлях незворотній,
Поглядів в небо мільйон,
На зміну Небесній сотні
Небесний летить батальйон.
Простіть і прощайте, герої,
Політ Ваш - найважче з мірил

...................................................
«Міцніше тримайте зброю!» -
Чути з-під шелесту крил.

                              (Василь Ковтун)

Світла згадка про наших земляків, справжніх патріотів та героїв України назавжди залишиться в нашій пам'яті.

На столі біля портрета нашого студента Володимира Мухи, бійця батальйону «Айдар», що загинув 22 липня 2014 року в боях за Луганщину, полум’яніють багряні троянди. Ми тебе пам’ятаємо, дорогий друже!

alt

Наша країна сильна своїми патріотами, які не шкодують ні сил, ні життя заради свободи, заради перемоги, заради майбутнього. Тож наша країна - непереможна!

Незламна і нескорена в боях.
Тобі поразки не були знайомі.
Прикривши скарб, мостились на соломі
І ночували просто на возах.

Жахався ворог імені твого,
А ти мечу молилась і свободі.
Розповідають в нашому народі,
Що так воно колись же і було.

Оця земля, де ми усі народ,
Свободою освячена спрадавна
Та іменем своїм великим славна,
Страшним для ошуканців і заброд.
                                       (Олександра Бурбело)

Перед студентами виступили автори проекту «Воїнам світла» волонтери Степан Жук та Валентина Попелюшка. Авторські вірші читали вінницькі поети і волонтери Людмила Бобровська, Галина Рибачук-Прач, Тамара Артем’єва, Михайло Стрельбицький.

Свої патріотичні пісні присутнім дарував лауреат багатьох конкурсів, волонтер, поет, композитор та співак Юрій Старчевод.

alt

Хочеться подякувати за чудову організацію заходу Нелі Ніколенко, яка підготувала сценарій, Вікторії Войтко за допомогу в підготовці програми, студентам факультету електроенергетики та електромеханіки та факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії, які декламували поезію зі збірки «Воїнам світла». Також студенту факультету машинобудування та транспорту Олександру Поліщуку, який читав авторський вірш, присвячений воїнам АТО, директорові клубу ВНТУ Катерині Федоренко та студенткам-активістам за чудові патріотичні пісні, Володимиру Кравцю за допомогу у проведенні презентації.

А ввечері організатори заходу повезли свою програму у Вінницький шпиталь, де виступили перед пораненими воїнами АТО. До групи активістів ВНТУ та волонтерів проекту «Воїнам світла» долучилися студенти факультету машинобудування та транспорту.

Окремо хочеться подякувати Вірі Василівні Кучальській та усім працівникам їдальні ВНТУ, які вже традиційно напекли пиріжків для поранених бійців.

Вечір пройшов у теплій, дружній атмосфері. Солдати з цікавістю переглянули програму, підготовлену студентами, а потім ділилися власними спогадами про нелегкі фронтові будні, згадували своїх побратимів, які сьогодні в зоні АТО боронять нашу державу, і тих, хто поліг смертю хоробрих на полі бою. Вічна пам’ять героям!

alt

22 травня в рамках проекту «Воїнам світла» у Вінницькому транспортному коледжі відбувся патріотичний захід на підтримку бійців АТО. Студенти коледжу читали вірші зі збірки «Воїнам світла». Кращих виконавців поетичних творів записували на диск для аудіо озвучення книги та запрошували до участі в Конкурсі читців патріотичної поезії.

23 травня о 13 годині в приміщенні вінницької обласної бібліотеки імені К.А.Тімірязєва відбувся Конкурс на краще читання патріотичних творів зі збірки поезій «Воїнам світла». Активними учасниками конкурсу стали студенти Вінницького національного технічного університету факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії, факультету електроенергетики та електромеханіки і факультету машинобудування та транспорту, а також студенти транспортного коледжу. Переможців конкурсу автори проекту записували на диск для аудіо озвучення книги «Воїнам світла». Диски будуть передані бійцям в зону АТО. В журі Конкурсу ввійшли:

- Степан Жук - керівник проекту «Воїнам світла»;

- Валентина Попелюшка - автор поезії збірника «Воїнам світла»;

- Світлана Бевз - командир зенітного розрахунку батальйону «Айдар», доцент Вінницького національного технічного університету;

- Клавдія Барил - народна артистка України, артистка Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру імені М.К. Садовського;

- Галина Рибачук-Прач - автор поезії збірника «Воїнам світла»;

- Юрій Старчевод - поет, співак, автор поезії збірника «Воїнам світла»;

- Сергій Бурбело - бієць батальйону «Айдар», заступник начальника служби програмного супроводу ПАТ «Вінницяобленерго»;

- Наталія Кравчук - викладач кафедри фізики Вінницького державного педагогічногоуніверситетуім. М. Коцюбинського;

- Нінель Ніколенко - працівник Центру культорології і виховання студентів Вінницького національного технічного університету;

- Вікторія Войтко - заступник декана ФІТКІ Вінницького національного технічного університету.

Переможцями конкурсу серед студентів стали:

-  Дар’я Лудан (студентка ВНТУ факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії) з віршем Олександри Бурбело «Легенда про мак»;

-  Джессіка Уладовська (студентка транспортного коледжу) з віршем Хаммщуди Наталії «Лист школярки до солдата»;

 - Євген Запухляк (студент ВНТУфакультету електроенергетики та електромеханіки) з віршем Любові Печінки «Ми не хотіли воювати»;

 -  Олександр Поліщук (студент ВНТУ факультету машинобудування та транспорту) з авторським віршем;

 -  Юлія Олійник (студентка ВНТУ факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії) з віршем Лідії Дар «Молитва».

Переможці конкурсу у подарунок отримали збірник поезії «Воїнам світла», підписаний авторами.

Увечері 23 травня «на Парижі» відбувся благодійний міні-аукціон авторських книг. А в святковій програмі біля пам’ятника Шевченка поети і студенти читали вірші зі збірника «Воїнам світла», знайомлячи вінничан з поезією поетичної сотні.

24 травня проект «Воїнам світла» у Вінниці завершився презентацією поетичної книги на фонтанній площі Центрального парку культури і відпочинку ім.Горького. Тут студенти та автори проекту читали патріотичні вірші, які не залишили байдужими вінничан.

Так пройшов чотириденний марафон патріотичної поезії у Вінниці. Вдячна всім, хто долучився до його проведення. Гуртуймося! Разом ми - сила! Разом - до перемоги!

 Світлана БЕВЗ,
заступник директора Інституту магістратури, аспірантури і докторантури ВНТУ,
кандидат технічних наук, доцент кафедри електричних станцій і систем,
учасник бойових дій в АТО,
командир зенітного розрахунку добровольчого батальйону «Айдар»

Фотосесiя - "Презентація книги ВОЇНАМ СВІТЛА"

Фотосесiя - "Майстер клас по виготовленю книг ВОЇНАМ СВІТЛА "

Фотозвіт  Конкурсу на краще читання патріотичних творів зі збірки поезій «Воїнам світла», що відбувся в бібліотеці імені К.А.Тімірязєва  

Аудіо-книга ВОЇНАМ СВІТЛА, озвучена студентами і викладачами Вінницького національного технічного університету

Найбільше читають

 left direction
 right direction