22November2019

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

НА ЗОЛОТОМУ ЮВІЛЕЇ POLITECHNIKI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

  • PDF

Ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко та проректор, професор Віктор Мізерний взяли участь в урочистостях з нагоди святкування 50-річчя Свєнтокшиської Політехніки (м. Кельце, Польща).

alt

Politechnika Świętokrzyska 3 червня пишно відзначала свій золотий ювілей. З цього приводу у першому і єдиному в Свентокшиському воєводстві технічному університеті відбулось урочисте засідання Сенату.

Перед головною будівлею Politechniki Świętokrzyskiej відкрили пам'ятник Stanisława Staszica, ініціатора польської інженерної школи. Саме завдяки Станіславу Сташицу Кельце стало промисловою столицею Королівства Польського.

На святковому дійстві в актовій залі, оснащеній найсучаснішою апаратурою, зокрема досконалим синхронним перекладом, були присутні майже всі ректори технічних університетів Польщі, представники державних органів, студенти і випускники, а також міжнародні делегації.

Університет за 50 років підготував 4000 інженерів. Politechnika Świętokrzyska має єдиний в Польщі обладнаний новітньою технікою Центр лазерних технологій та металів. Кєлецький технічний університет проводить спільні дослідження та програми обміну студентів, аспірантів та дослідників (CEEPUS, LLP-Erasmus).

«В останні роки бурхливий розвиток Politechniki Świętokrzyskiej став можливим в основному завдяки фондам ЄС», — зазначив ректор політехніки-ювіляра Станіслав Адамчак.

Попри зайнятість святкуванням професор Адамчак знайшов час зустрітися з очільниками ВНТУ. Під час перемовин узгодили деталі співдії за програмою «Подвійний диплом», перспективи співпраці в інших освітніх міжнародних програмах. Йшлося загалом про активізацію і розширення співробітництва між ВНТУ та Свентокшиською Політехнікою.

Окрім того ректор ВНТУ Грабко і проректор Мізерний мали перемовини з колективом Департаменту міжнародних зв’язків цього польського вишу, на яких обговорили нюанси обміну студентами і викладачами на різностроковий термін стажування. Мали спілкування з керівництвом Департаменту практики та кар’єри, круглий зі студентським активом.

Очільники ВНТУ ознайомилися з матеріально-технічною базою Politechniki Świętokrzyskiej, бібліотекою вишу, котра повністю комп’ютеризована і є однією з найсучасніших в Польщі, умовами проживання студентів у гуртожитках.

Найбільше читають

 left direction
 right direction