21January2021

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ОН-ЛАЙН ЗАХИСТИ ДИПЛОМНИХ ПРОЕКТІВ У ВНТУ

  • PDF

Дипломне проектування є фінальним етапом підготовки майбутнього спеціаліста в своїй галузі. Тому в студентів до нього особливе ставлення як мінімум з двох причин: по-перше, скоро такий довгоочікуваний і бажаний диплом вже буде в руках, а по-друге, – це квиток в інше життя, в якому кожен буде себе реалізовувати якомога вигідніше й достойніше.

Основним акордом дипломного проектування є звичайно ж сам захист. А враховуючи можливості сучасних інформаційних технологій, його можна зробити набагато ефектнішим та цікавішим.

Тому з 2010 року на кафедрі електромеханічних систем автоматизації в промисловості і на транспорті Вінницького національного технічного університету традицією стало виконувати міжвузівські комплексні дипломні проекти, а захисти здійснювати в он-лайн режимі засобами Інтернету.

Слід зауважити, що також за традицією під час дипломного проектування студентами-дипломниками виконується спільна науково-дослідна робота, яка передбачає обмін досвідом та підвищення свого потенціалу як фахівця.

У 2015 році міжвузівський комплексний дипломний проект виконувався студентами Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (Ольгою Герасименко, група СУ-14-2м, керівник д.т.н., професор Д.Й. Родькін) та Вінницького національного технічного університету (Олегом Константіновим, група ЕПАсп-14, керівник к.т.н., доцент С.М. Левицький).

alt

Тематику досліджень було спрямовано на енергоефективні технології: загальна тема проекту – «Енергоефективні технології управління тепловим споживанням будівель». Тема Кременчуцького університету – «Комп’ютеризована система управління електричним опаленням навчального корпусу з використанням електричних теплообмінників», тема Вінницького техуніверситету – «Комп’ютеризована система управління опаленням та гарячим водопостачанням навчального корпусу з використанням індивідуального теплового пункту».

Цього ж року у ВНТУ було виконано і міжфакультетський комплексний дипломний проект — між кафедрою електромеханічних систем автоматизації в промисловості і на транспорті та кафедрою теплоенергетики. Загальна тема проекту – «Теплохолодопостачання торгівельно-офісної будівлі в м. Київ». Від кафедри теплоенергетики дослідження виконувала студентка групи ТЕ-14сп Лариса Лагоша за темою «Центр генерування теплоти і холоду» (керівник к.т.н., доцент Н.Д. Степанова). А від кафедри електромеханічних систем автоматизації в промисловості і на транспорті – студентка групи ЕПАсп-14 Світлана Бездітна за темою «Система збору даних» (керівник к.т.н., доцент С.М. Левицький). Захист також відбувся в он-лайн режимі.

alt

Слід відзначити значну роботу з організації технічного заьезпечення захистів к.т.н., старшого викладача кафедри електромеханічних систем автоматизації в промисловості і на транспорті Ю.В. Шевчука.

Обидва захисти пройшли успішно.

«Такий вид захисту дипломних проектів є затребуваним і перспективним, забезпечує можливість обміну досвідом та підвищення рівня кваліфікації, а також вносить різнобарвність в дипломне проектування», — зазначив голова ДЕКу, директор ТОВ «ПромАвтоматика Вінниця» Михайло Ганчук.

Михайло РОЗВОДЮК,
кандидат технічних наук,
доцент кафедри електромеханічних систем автоматизації в промисловості і на транспорті ВНТУ

Найбільше читають

 left direction
 right direction