19February2020

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

СЬОГОДНІ У ВНТУ РОЗПОЧАВ РОБОТУ V ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ З’ЇЗД ЕКОЛОГІВ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ

  • PDF

Цей масштабний екологічний форум у Вінницькому національному університеті відбувається щодвароки. Нині у ньому беруть участь майже дві сотні делегатів і близько ста вільних слухачів.

Подробиці на сайті міністерства освіти і науки України

Інформаційний портал «Моя Вінниця»

Вітальне слово до учасників зібрання виголосив голова науково-програмного комітету з’їзду, доктор технічних наук, професор, виконувач обов’язків ректора ВНТУ Володимир Грабко:

«Наша міська рада прийняла рішення — у Вінниці до 2020 року на 20 відсотків зменшити кількість викидів в атмосферу вуглекислого газу. Маємо вдосконалювати свій менталітет до рівня тих країн, де дбають про екологію — Японії, Норвегії, Швейцарії. Маємо вдосконалюватись усі разом і кожен зокрема».

У роботі з’їзду задіяний євроексперт швейцарського корпусу експертів SWISSCONTACT Франз Сталдер. Цьогоріч уже втретє він проводить для студентів-майбутніх екологів міжнародний науково-практичний семінар «Менеджмент відходів та ресурсоенергозбереження. Європейський досвід». Пан Сталдер виступив з доповіддю, співзвучною темі семінару.

alt

«Людству слід терміново змінити своє ставлення до природи — нагально необхідна нова натурфілософія життя. А Україні ще й забезпечення енергетичної незалежності від агресивного північно-східного сусіда, — каже заслужений природоохоронець України, директор Інституту екології та моніторингу довкілля ВНТУ, доктор технічних наук, професор Василь Петрук. — Світ справді занадто малий, аби задовольнити людську ненаситність, — це зауважив Махатма Ганді ще на початку минулого століття. Нині лідером серед наук стає екологія, яка перетворилась в науку про виживання людства».

Голова Вінницької обласної ради Сергій Свитко розповів про найпекучіші екологічні болі регіону. І нагадав, що навесні цього року вінничани звернулися до керівництва держави з рішенням сесії обласної ради, яким Вінниччину оголошено територією вільною від ГМО.

Така інформація про втішну перспективу була винагороджена схвальними оплесками учасників з’їзду.

alt

Олександр Бондар, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НААНУ, ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління міністерства екології та природних ресурсів України, наголосив:

«Військові дії на сході України дуже ускладнили екологічну ситуацію. Там екологічне лихо — зруйновано ресурсний потенціал. 40 відсотків лісів на Донбасі знищили пожежі. Степові заповідники на Луганщині теж вигоріли. І тепер донбаські ліси відновити просто неможливо, адже то були унікальні байрачні ліси. Але екологічні проблеми — це і нові можливості. Йдеться про використання сланцевого газу, реалізацію інноваційних ідей. Усі економічні досягнення у Європі пов’язані з інноваціями в галузі екології. Екологія і економіка — це єдиний комплекс. А в нашій державі зелена економіка відірвана від економічного прогресу».

За активну природоохоронну діяльність грамоти міністерства екології та природних ресурсів України отримали професори Таврійського агроекологічного університету Анатолій Волох, «Львівської політехніки» В’ячеслав Мальований, Вінницького національного технічного університету Віталій Мокін і Анатолій Ранський, доценти ВНТУ Сергій Кватернюк, Віталій Іщенко, Ігор Васильківський, Євген Крижанівський, Марія Євсєєва, Ольга Гордієнко, Роман Петрук, Павло Турчик.

«У штаті нашої екоінспекції працює чимало випускників Вінницького технічного університету, — говорить начальник Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Юрій Дубовий. — До нас приходять молоді висококваліфіковані фахівці, і потрібен дуже невеликий період адаптації, аби вони вповні виконували свої посадові обов’язки».

Оргкомітет зїзду переконливо запевнив, що усі конструктивні пропозиції будуть враховані у резолюції з’їзду, а потому надіслані у відповідні міністерства й інстанції для реагування.

Найбільше читають

 left direction
 right direction