25September2020

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ТРИ ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ГРАНТИ ПРОФЕСОРА ЯРОВОГО

  • PDF

Грант Президента України для молодих учених втретє отримав доктор технічних наук, професор кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Андрій Яровий

Українські національні новини

Таке фінансове сприяння від очільника української держави надається ученим віком до 35 років за умови, якщо їхнє наукове дослідження є актуальним і перспективним.

Грант дає змогу закупити обладнання, сировину, інші витратні матеріали, які потрібні для досліджень. Рівень фінансування адекватний фінансуванню невеличкої держбюджетної теми.

Андрій Яровий свій перший грант Президента України отримав ще в 2007 році, будучи доцентом, кандидатом технічних наук.

Другий грант (у 2012-му) — уже в якості докторанта, кандидата технічних наук.

Нині у 2015-му — як доктор технічних наук, професор.

alt

 Професор Андрій Яровий і харківський пам'ятник українському студенту-програмісту —сумка в бік, волосся скуйовджене, погляд дрімливо-задумливий, це збірний образ комп'ютерного генія, звичайного програміста та одночасно – простого студента одного з університетів України

Впродовж цих років напрям досліджень професора Ярового не змінився — це високопродуктивні паралельні обчислювальні системи. Але проекти щораз вдосконалюються — молодий учений пропонує нові методи, концепції і уже навіть теорію. Його розробки сприяють підвищенню ефективності обчислювальних процесів у комп’ютерних системах.

«Звичайно ж задоволений, що отримав цей грант, — розповідає Андрій Яровий. — Водночас зі мною грант Президента України, але не для молодих учених, а для докторів наук отримав професор нашого вишу Сергій Штовба. Там вищий віковий ценз і вища фінансова підтримка. Але на грант для докторів я ще зможу теж подавати запити, а на грант для молодих учених уже використав свою вікову можливість».

Зацікавився технічними науками Андрій Яровий ще будучи школярем завдяки Малій академії наук, кілька секцій якої уже кілька десятиліть успішно працюють при нашому ВНЗ.

«Моїм керівником у МАН був викладач нашого ВНЗ, професор Геннадій Полторак. Саме він остаточно визначив вектор мого зацікавлення, заінтригувавши комп’ютерною технікою і оптоелектронікою. Згодом, познайомився з доктором технічних наук, професором Володимиром Кожем’якою, нині завідувачем кафедри лазерної й оптоелектронної техніки ВНТУ, заслуженим діячем науки і техніки України. З того часу працюю у науковій школі професора Кожем’яки з оптико-електронних iнформацiйно-енергетичних технологій.

Завдяки активній міжнародній співпраці даної наукової школи, отримував два роки поспіль гранти від SPIE— міжнародного товариства оптики і фотоніки для участі в наукових конференціях цієї поважної організації у США».

Професор Яровий каже, що для нього важливо остаточно переконати студентів і молодих науковців, що нині є величезні можливості для реалізації їх потенціалу, їхніх наукових ідей та досліджень. Тепер таких можливостей на порядок більше, аніж було, скажімо, півтора десятка років тому.

«Коли я був у магістратурі, аспірантурі, тоді лише почали з’являтися окремі можливості для отримання якихось стипендій, грантів. Але їх було небагато і вони обмежувались найактуальнішими тематиками. До того ж і коло цих тематик було насправді дуже вузьким.

Мій батько, Анатолій Михайлович Яровий, професор, кандидат філософських наук, пропрацював понад 20 років у нашому виші (натепер працює проректором в іншому ВНЗ міста Вінниці). Часто з ним дискутуємо на теми розвитку науки, наукової гносеології та справжнього покликання людини науки. Із його розповідей знаю, що можливостей отримати грант або ж закордонне стажування за його молодості практично не було».

Саме тому, професор Яровий прагне розповсюджувати серед своїх студентів і молодих колег інформацію про різноманітні гранти та інші варіанти підтримки для наукових досліджень. Саме для цього у найпопулярнішій соціальній мережі у світі Facebook відкрив офіційну групу нашого вишу «ВНТУ: гранти, конкурси, відзнаки».

«У нашій групі уже понад 600 підписників, до того ж не лише працівники і студенти нашого вишу, а й з інших університетів, компаній, державних адміністрацій різних регіонів України. Це дуже важливо, щоб була спадковість, щоб яскраві досягнення керівників плавно переростали в іще яскравіші здобутки їхніх учнів. Дуже пишаюсь своїми учнями, які досягають успіху міжнародного рівня. Коли у мене є успішні, яскраво самореалізовані учні, дуже легко пояснити чим саме займаюся я, і чому варто йти вчитися саме у ВНТУ. Адже престиж ВНЗ формується з успіху його випускників і працівників».

alt

 Професор Андрій Яровий (у центрі) у колі новоспечених магістрів кафедри комп'ютерних наук: Михайло Гранік (перший ліворуч), далі Микола Титко, Олег Морфіянець, Юлія Бендерук, Максим Матейчук, Тарас Ліщенко, Сергій Кашубін

Приміром, член університетської збірної зі спортивного програмування Ігор Сугак уже після бакалаврату кафедри комп'ютерних наук поїхав офіційно працювати до США на запрошення Microsoft. Нині ж хлопець уже працює у Facebook. Професор Яровий був керівником його бакалаврської роботи.

Магістр кафедри комп’ютерних наук Сергій Кашубін, теж бувший член університетської збірної зі спортивного програмування, нині працює у Швейцарії. Спершу проходив практику в тамтешньому офісі Google, а згодом поїхав туди працювати. Професор Яровий був керівником його магістерської роботи.

Магістрантка кафедри комп’ютерних наук Тетяна Польгуль нещодавно повернулась із Великої Британії, де проходила спеціалізований курс навчання в межах European Google Android Camp 2015 від компанії Google. Нині працює над магістерською роботою під керівництвом професора Ярового.

«Усіх молодих колег запрошую бути успішними, активними, докладати зусиль, якісно працювати і здобувати як наші вітчизняні, так і зарубіжні гранти. Бо це цілком можливо. І дуже приємно!»

Найбільше читають

 left direction
 right direction