30March2020

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ЖИТТЯ ПОСТАВИЛО ВНТУ ДВІ «П’ЯТІРКИ»!

  • PDF

Учора Вінницький національний технічний університет відзначив свою 55-у річницю

alt

Традиційно День ВНТУ відзначається як свято здобутків та досягнень. Й дійсно, університету є чим пишатись.

У рейтингу «ТОП-200 Україна» університет на 28 місці серед 200 вищих навчальних закладів країни.
У консолідованому рейтингу вишів України ВНТУ 22-й.

За рейтингом «ТОП-10 Кращі навчальні заклади регіонів України» Вінницький національний технічний університет посів 4 місце серед ВНЗ центрального регіону України.

За рейтингом системи Webometrics ВНТУ на 17-тій позиції серед українських вишів. Ми вперше маємо такий результат, але у нас ще чималі резерви для росту.

ВНТУ обіймає 115 місце згідно з міжнародним рейтингом університетів світу в галузі програмування CodeForces. Серед українських ВНЗ тут маємо сьому позицію.

«Університет розвивається, сягає нових висот, продовжує свої добрі традиції. Зичу нашому університету і усім нам нових перемог. Університет був, є і буде центром освіти, науки і культури!» — звернувся до святкової зали ректор ВНТУ Володимир Грабко.

За минулий навчальний рік помітно оновилась навчально-лабораторна база підрозділів університету. Кафедра обчислювальної техніки поповнилась обладнанням фірми Texas Instruments (ТІ) США. Створено навчальну лабораторію технічних засобів автоматизації на факультеті КСА завдяки компанії СВ АЛЬТЕРА. Новітнє обладнання АСУ ТП — автоматизовані системи управління технологічними процесами — надала СВ АЛЬТЕРА. Французька компанія IGE+XAO подарувала оновлене програмне забезпечення для вивчення та застосування САПР в енергетиці, електротехніці, машинобудуванні. Американські компанії Imagination Technologies та Microchip надали лабораторію для дослідження сучасних мІкроконтролерів та ПЛІС.

В університеті працюють 16 наукових шкіл, які є провідними в напрямках фундаментальної науки таприкладних робіт. У цьому навчальному році створено наукові школи професорів Василя Кичака, Сергія Злепка, Віталія Клочка.

Для підготовки кадрів вищої кваліфікації в університеті працюють 6 спеціалізованих вчених рад з правом приймати для розгляду та проводити захисти докторських та кандидатських дисертацій за 10 спеціальностями.

Протягом останнього року працівниками ВНТУ захищено 22 дисертації: 3 докторських і 19 кандидатських.

Плідною є робота наших науковців і освітян і на міжнародній арені. Наразі ВНТУ має понад 52 угоди про співробітництво з міжнародними організаціями, навчальними закладами та фірмами, зокрема з технічними університетами міст Яси, Сучава, Бакеу (Румунія), Браганським, Лісабонськими університетами (Португалія), Лундським університетом (Швеція), університетом м. Євле (Швеція), Люблінським технічним університетом (Польща), Дрезденським технічним університетом (Німеччина), Шаньдунським університетом сполучень (Китай), Ліверпульським університетом John Moores (Великобританія), установами і організаціями Білорусії, Азербайджану, В’єтнаму.

Вінницький національний технічний університет — колективний член Всесвітнього товариства SPIE, OSA, Європейського товариства «Ергономіка та людський фактор», Міжнародної асоціації університетів, Міжнародної спілки TESOL-Ukraine, Міжнародної асоціації комп’ютерної техніки (ACM) (Нью-Йорк), Міжнародної асоціації інженерів-енергетиків (Association of energy engineers), Міжнародної федерації винахідницьких асоціацій (IFIA).

У складі міжнародних консорціумів європейських університетів підготовлено та подано на розгляд Європейської Комісії 7 проектів за програмою ЕРАЗМУС+. Отримано грант Європейської Комісії на реалізацію міжнародного проекту за програмою ЕРАЗМУС+.

На університетському святі був присутній голова Вінницької обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Сергій Пугачов:

«Дуже приємно, що ВНТУ, такий потужний навчальний заклад, є в складі нашої 70-тисячної профспілки освітян Вінниччини. Ваш університет має дуже сильний професорсько-викладацький склад, Ваші досягнення відомі далеко за межами країни. Життя поставило ВНТУ дві «п’ятірки»! Для навчального закладу це лише початок. Початок нових перемог і здобутків!»

Сергій Пугачов вручив почесний знак профспілки працівників освіти і науки України за соціальне партнерство ректору ВНТУ Володимиру Грабкові.

На святі урочисто вітали завідувача кафедри електричних станцій і систем, доктора технічних наук, професора Петра Лежнюка, котрому Указом Президента України за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України»;

директора інституту екологічної безпеки та моніторингу довкілля, доктора технічних наук, професора Василя Петрука, який отримав почесне звання «Заслужений природоохоронець України»;

завідувача кафедри філософії і гуманітарних наук ВНТУ, доктора філософських наук, професора Олега Хому, що відзначений премією імені Григорія Сковороди за найкращий переклад з французької мови на українську за підтримки Французького інституту та Посольства Франції в Україні;

завідувача кафедри технології підвищення зносостійкості, доктора технічних наук, професора Валерія Савуляка та кандидата технічних наук, доцента кафедри автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки Сергія Довгальця, котрі нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України»;

тренера збірної команди ВНТУ з програмування — тричі фіналіста першості світу, професора кафедри комп’ютерних наук Володимира Месюру, який отримав освітянську нагороду — медаль Костянтина Ушинського. Окрім того Володимира Івановича визнано «Діячем науки Вінницької області 2015».

За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність Подяками Міністерства освіти і науки України нагороджували:

кандидатів наук, доцентів Марію Євсєєву, Наталію Ляховченко, Леоніда Поліщука і Сергія Сухорукова.

Грамоти ВНТУ з нагоди 55-річчя вишу отримали

Володимир Месюра, кандидат технічних наук, професор кафедри комп’ютерних наук; Володимир Майданюк, кандидат технічних наук, доцент кафедри програмного забезпечення; Юлія Міронова, кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту та безпеки інформаційних систем; Віра Баланчук, завідувач лабораторіями кафедри телекомунікаційних систем та телебачення; Євгенія Дієспєрова, диспетчер факультету радіотехніки, зв’язку та приладобудування; Олександр Підлужняк, старший викладач кафедри фізичного виховання; Денис Кулик, викладач кафедри фізичного виховання; Михайло Бєлан, старший лаборант кафедри економіки підприємництва і виробничого менеджменту; Наталія Андреєва, технік відділу кадрів; Світлана Величко, провідний інженер відділу кадрів; Лілія Криштафович, бібліотекар НТБ ВНТУ; Наталія Христофор, заступник головного бухгалтера; Надія Кузьменко, заступник головного бухгалтера; Ольга Ольшанська, методист навчального відділу; Тетяна Стрикун, провідний інженер навчального відділу.

Музичне вітання і гарні слова отримав наш університет від  випускниці кафедри фінансів, «Міс ВНТУ 2005», учасниці проекту «Голос країни» Катерини Баштової:

«Бажаю студентам насолоджуватись студентським життям, а викладачам хочу побажати натхнення, витривалості і студентів, які прославлятимуть наш університет. Я переконана: наш університет — найкращий!»

Юність у ВНТУ обіцяє справді бути насиченою.

Студенти беруть участь у міжнародній програмі «WORK&TRAVEL» (США) згідно угоди між ВНТУ та американською компанією CCI «Green Heart» за сприяння українського центру організації практик за кордоном. Продовжують навчання за програмою «Подвійний диплом» у Люблінській політехніці 14 наших студентів.

За всю історію Вінницького КВНу саме команди з ВНТУ найчастіше ставали чемпіонами міста. І зараз продовжують представляти Вінницю на всеукраїнських змаганнях в Асоціації КВН України, які відбуваються протягом року в різних містах України.

Так університетська команда КВН «ВІНС» є півфіналістом Всеукраїнської Галицької ліги КВН (Львів), півфіналістом ліги КВН «Торнадо» (Чернівці), чемпіонами міста з КВН 2014 та володарем кубку КВН «Вінницьких перців».

Радою студентів технічних університетів Європи BEST-Vinnytsia організовані і проведені численні заходи. Впродовж року активісти організації BEST-Vinnytsia в рамках заходів організації здійснили десятки закордонних подорожей до країн Європи та ближнього зарубіжжя.

Результатами спортивної діяльності студентів та викладачів університету є численні перемоги на змаганнях обласного, національного та міжнародного рівнів, адже студенти мають можливість займатися різними видами спорту в спортивних секціях ВНТУ.

Родзинок і приємних емоцій святу додавали студентські сценічні таланти — студія сучасного танцю «Данс Едем», фольклорний ансамбль «Оберіг», вокальна студія «Септіма», золоті голоси університету Вероніка Пінчук, Ольга Печериця та Валентин Біленький.

Фотосесія ВНТУ - 55 років

Найбільше читають

 left direction
 right direction