25June2018

ГОЛОСУЙМО ЗА ПЕРЕМОГУ ОЛЕКСАНДРА БУТКАЛЮКА У ХАКАТОНІ NASA!

  • PDF

Випускник ВНТУ Олександр Буткалюк у складі української команди MarsHopper вийшов у фінал наймасштабнішого хакатону NASA – SpaceApps Challenge. Прямо зараз реєструймось   на сайті змагань і голосуймо за перемогу MarsHopper  на сторінці проекту

Українська команда студентів та молодих вчених, до якої входять і двоє вінничан – випускник школи-гімназії №23 Вінниці, аспірант Київської політехніки В’ячеслав Осауленко та випускник ВНТУ Олександр Буткалюк – взяли участь у наймасштабнішому хакатоні NASA – SpaceApps Challenge.

Завдяки величезній кількості голосів нашій команді MarsHopper вдалося вийти у фінал.

Українська команда запропонувала оригінальну ідею польотів над Марсом – проект літака, який може за півроку вивчати цю планету і заряджається просто від крижаної поверхні. У конкурсі взяло участь більше сотні команд з усього світу.

Автором ідеї MarsHopper є саме Олександр Буткалюк. Він інженер-механік, конструктор, приватний підприємець. Любить аерокосмічні технології, будівництво човнів, вітрильний спорт, польоти планерів.

В'ячеслав Осауленко зробив для MarsHopper фізичні розрахунки. Він захоплюється обчислювальною нейронаукою і штучним інтелектом.

Вчора стартувало фінальне голосування. Воно триватиме 4 дні і звершиться 21 травня опівночі. Тож, підтримаймо наших талановитих земляків.

Для цього потрібно:

  1. Зареєструватися на сайті змагань
  2. Проголосувати на сторінці проекту

Щодо проекту українців, то моделі літаків команда винахідників зробила з пляшок і пінопласту. Сухого льоду, палива, повинно бути вдосталь на Марсі. З нього планують шляхом хімічної реакції вивільняти газ. Його тиск і забезпечить роботу пристрою. Тестові польоти розробки пройшли успішно. Розроблена комп'ютерна модель цього літака. На Марсі він час від часу буде спускатися на лід і черпати його.

Найбільше читають

 left direction
 right direction