20April2018

«НАРОДЖЕНІ СТРАЖДАТИ?»

  • PDF

У четвер — 3 листопада о 14.30 в аудиторії 222 головного адміністративного корпусу ВНТУ відбудеться зустріч із нідерландським письменником Кор Роосом, автором  книги спогадів євреїв, які стали жертвами й свідками  трагічних подій  Голокосту 1941-1944 рр. в Україні «Народжені страждати?».

Понад 8 років Кор Роос досліджує страшну тему Голокосту в Україні. Він написав книгу «Народжені страждати?», яка побудована на розповідях тих, хто вижив у цьому пеклі.

Неможливо без сліз і сердечного болю читати про Голокост в Одесі, про Бершацьке гетто, про Печорську «Мертву петлю», про тисячі знищених євреїв у Тульчині, Вінниці та інших містах Вінницької області.

«Мені 64 роки, родом я з Голландії, я не єврей. Я одружений, у мене 5 дітей і 13 онуків. Я не історик — моя робота пов'язана з податками: я допомагаю людям платити їх якомога менше», — розповідає про себе Кор Роос.

7 років тому до Кору Рооса прийшла досить заможна літня дама, яка хотіла б залишити увесь свій спадок нужденним людям похилого віку. Однак, за законами Голландії, подібний заповіт не можна укласти, адже держава і так досить допомагає пенсіонерам. Саме тоді і з'явилася ідея про створення фонду, який допомагав би жертвам Голокосту.

Зібравши 15 оповідей в Ізраїлі та 17 в Україні, він видав книгу «Народжені страждати?».

«Перед тим, як книга була здана в друк, я відвідував кожного з цих людей ще раз, щоб переконатися в істинності написаного. Всі вони підписали документ, що інформація, викладена в книзі, є достовірною», — наголосив пан Роос.

Кор Роос у ВНТУ уже не вперше. Він уже мав зустріч зі студентами нашого вишу. Докладніше тут  БОЛЮЧІ СТОРІНКИ ІСТОРІЇ

Нинішню зустріч студентів  нашого вишу з Кором Роосом зорганізовує кафедра суспільно-політичних наук ВНТУ.

Найбільше читають

 left direction
 right direction