20April2018

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ У КОНЦЕРНІ РАДІОМОВЛЕННЯ, РАДІОЗВ’ЯЗКУ І ТЕЛЕБАЧЕННЯ

  • PDF

У Вінницькій філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення для четвертокурсників ВНТУ бакалаврського напрямку 6.050901 – Радіотехніка зорганізували практичне заняття.

Кафедра радіотехніки Вінницького національного технічного університету має тут — у ВФ Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення свій філіал.

Заняття відбулося у супроводі викладачів кафедри — кандидата технічних наук, доцента Костянтина Коваля та кандидата технічних наук, старшого викладача Антона Савицького.

Під час нестандартного практичного заняття фахівці ВФ Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення змістовно розповіли про особливості функціонування свого підприємства. Зокрема ознайомили з історією підприємства від початку будівництва, технологію спорудження щогли, масо-габаритні параметри телевежі, ознайомили з конструкцією передавальних антен різного призначення.

Окрім того, студентам детально розказали про практичні аспекти способів передавання теле- та радіопередач від студій до передавальних центрів в розрізі розвитку та удосконалення передавальної техніки.

У апаратній залі студентам розкрили фахові особливості конструкції та функціонування потужних передавачів типу АТРС 50/5, розглянули етапи синтезу, підсилення, перетворення та стабілізації носійних сигналів, ознайомили з потужними генераторними лампами, пристроєм складання відео і звуку, антенних перемикачів тощо. Окремо йшлося про організацію функціонування та контролю параметрів сигналів радіо- та телевізійних передавачів, схеми складання потужності радіосигналів ДМХ та УКХ діапазонів. Особливу зацікавленість слухачів викликало знайомство з апаратною трансляцією цифрового телебачення, де студенти отримали інформацію щодо технології організації, апаратури цифрового телебачення формату Т2.

Такі заняття дають змогу студентам поєднувати набуті ними теоретичні знання з практикою. Саме тому співпраця з провідними підприємствами радіотехнічного напрямку один з пріоритетів діяльності кафедри.

Студенти вдячні працівникам, голові Вінницької філії РРТ та начальнику цеху №2 за організацію якісного та змістовного заняття, що є внеском у підготовку нового покоління фахівців у галузі радіотехніки.

До речі, студенти третього та четвертого курсів за напрямом підготовки «радіотехніка» за особистої домовленості завідувача кафедри інтеграції навчання з виробництвом Костянтина Коваля відвідали базову станцію одного з провідних мобільних операторів України. Для них зорганізували детальну ознайомчу екскурсію щодо основ практичного функціонування та оснащення подібних сучасних об’єктів мобільного зв’язку, зокрема йшлося про антенно-фідерні системи, приймально-передавальне обладнання, енергоживлення об’єкту тощо. 

Найбільше читають

 left direction
 right direction