20April2018

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ДВА СТУДЕНТИ ФАКУЛЬТЕТУ ІТКІ ВНТУ — В ТОП-10 ВИНАХІДНИКІВ РОКУ

  • PDF

Розробки четвертокурсника Дмитра Кривого (група 2КІ-13б) та другокурсника Романа Ланового (гр. 1КІ-15б) увійшли в десятку найзначущіших українських винаходів 2016 року.

Студенти ВНТУ Дмитро Кривий та Роман Лановий фіналісти Всеукраїнського конкурсу інноваційних проектів «Agro challenge – 2016»

Читайте більше   ПЕРЕМОЖНА П’ЯТІРКА СТУДЕНТІВ ФІТКІ НА «ЕКОСОФТ-2016»

«Розумні» кросівки

18-річний Роман Лановий  став автором вітчизняних «розумних» кросівок. Він приладнав масажер, підігрів і навігатор до звичайних кросівок. Крім того, вони самі зашнуровуються. 

Хлопець надихнувся фільмом «Назад у майбутнє», де головний герой мав аналогічні кросівки. Над своїм винаходом Роман працював три роки.

Лановий вмонтував у взуття електродвигуни, які можуть робити масаж, датчики температури й нагрівальні елементи. Біля шнурків вшиті повітряні камери й компресор. Вони фіксують ногу у взутті. Усі пристрої — на літієвих акумуляторах, розташованих у підошві. Кросівки підзаряджаються під час ходьби. Коли підошва торкається землі, штовхається маленький важіль. Чим більше людина рухається, тим краще працює взуття.

Також керувати кросівками можна зі свого телефону: спеціальна програма відображує екрані телефону температуру у взутті. Її можна змінити або задати діапазон комфортної. Так само затягують шнурки та запускають вібромасажер.

Крім того, кросівки можуть самі «довести» свого господаря до потрібного місця — хлопець обладнав взуття навігаційною системою й датчиком перешкод. Для цього потрібно надиктувати на телефон адресу, і кросівки «доведуть» до пункту призначення.

Робот-нянька

Дмитро Кривий створив робота-няню. Пристрій подає прикутій до ліжка людині чай, ліки чи пульт від телевізора. Також вимірює тиск, аналізує рухливість, та запам'ятовує інформацію про стан здоров'я хворого.

Ректор ВНТУ,  доктор технічних наук, професор Володимир Грабко вручає четвертокурснику Дмитру Кривому найновіший Huawei

Читайте більше   HUAWEI ЗНАЙШОВ СВОГО ГОСПОДАРЯ

Винахідник розповів, що створив робота-няньку за кілька місяців, щоб допомогти своєму скаліченому другові, який випав з вікна 8 поверху — створив йому доглядальницю.

Робот управляється рухами хворого. Спеціальний механізм кріпиться до руки. Він передає інформацію до робота, той в свою чергу повторює рухи людини: приносить чашку чи подає ліки.

У комплекті з роботом розроблений спеціальний ремінь проти пролежнів для паралізованих людей.

gazeta.ua

Найбільше читають

 left direction
 right direction