20April2018

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

УНІКАЛЬНІСТЬ САМОБУТНЬОГО ТАЛАНТУ

  • PDF

Ще одна мистецька подія відбулася в Культурно-мистецькому і просвітницькому центрі ВНТУ. У виставковій залі нашого Центру відкрилась художня виставка, якої у нас ще ніколи не було

Найчастіше ми експонуємо професійний живопис, графіку, декоративно-ужиткове мистецтво; презентуємо також час від часу і художню фотографію, і вишивку, і гончарство, і скульптуру. Щорічно в нашій виставковій залі ми також демонструємо самодіяльні роботи наших студентів – різноманітні за мистецькими видами, жанрами, техніками, матеріалами. Нещодавно завершалась надзвичайно цікава виставки студентських робіт з комп'ютерної графіки у форматі 3D, яку ми назвали «Безмежність креативного простору».

Нинішня експозиція «Мистецький калейдоскоп» є надзвичайно дивовижною. Її автором є унікальна майстриня Надія Павлівна Андрушкова, яка (як на мене) єдина така не тільки у нашій області, а, можливо, і в Україні.

У своєму художньо-творчому просторі, що має назву Hand Made (і якій опановують тисячі людей, як дорослих, так і дітей) вона використовує різні техніки: квілінг, розписи крапками та фунтиком, ниткографія, вишивання по картону, аплікація, темарі, ліплення з солоного тіста, макраме, витинанки, мандали.

Але в чому унікальність? (Особливо якщо зважити що цими техніками володіють тисячі людей).

Унікальність – в єдності, цілісності, одухотвореності всього представленого предметного розмаїття. І це по-перше.

По-друге– вся експозиція звучить, без галасу, тихо, навіть проникливо. Здається кожна робота промовляє саме до тебе, коли ти зупиняєш погляд на тому чи іншому образі. І раптом відчуваєш: Діалогу не уникнути – питання, твердження, несподівані ідеї, дивовижні спогади, фантастичні уявлення хвилюють думки і почуття. У той же час все просякнуто невимушеною доброзичливістю, пульсуючим життєлюбством, щирою посмішкою (інколи по-дитячому радісною, інколи дещо саркастичною, а інколи замріяною), але головне – всі, абсолютно всі, роботи сповнені Л-Ю-Б-О-В-І до людей, до природи, до життя. І ще одна особливість цієї експозиції – десь, навіть на фізичному рівні, відчуваєш безперервний, фантазійно-інтуїтивний, казково-реалістичний, буденно-поетичний, потужний енергетичний струм, рухливий потік творчого життя.

Безперечно, у кожного є і будуть свої власні відчуття і суб'єктивні сприйняття і враження, але мені здається, що в наш час бездушної і навіть бездуховної стандартизації нашого буття, ці роботи як ковток свіжого повітря, як те людяне джерело, що зберігає і навіть захищає індивідуальність і неповторність людини, право кожного залишатися собою, не бути чиєюсь копією. Такі експозиції, такі роботи стимулюють до пошуку власних шляхів в професії, в побуті, в творчості. І що цікаво – ці роботи наче провокують: «А ну спробуй! Може створиш ти щось нове, цікаве; може знайдеш, відкриєш новий ще не баченийобраз КРАСИ».

І найголовніше – автор Надія Павлівна не тільки прагне краси, вона відчуває її, вона відтворює її, вона дарує її людям і закликає берегти цю неповторну миттєвість.

 Надія Павлівна народилась у місті Вінниці. У 1967-1972 р.р. – студентка нашого, на той час, політехнічного інституту (ВПІ). Отримала спеціальність інженера-економіста і багато років працювала за фахом. Пізніше, майже 20 років, присвятила виховній роботі, допомагаючи дітям, які потребували психологічної підтримки. Але все життя її приваблював неповторний світ мистецтва, а також світ природної краси. Можливо саме робота з дітьми надихнула її на створення оригінальних мистецьких образів, які були порятунком для її вихованців. Вінницьке державне телебачення запрошувало Надію Павлівну на мистецьку програму «Дивоцвіти» з Ганною Секрет. Був знятий фільм, присвячений творчості майстрині. Під час святкування Днів нашого рідного міста Надія Павлівна завжди експонує свої роботи.

Її роботи, як подарункові сувеніри, знаходяться в приватних колекціях в багатьох країнах світу.

Запрошуємо всіх відвідати виставку робіт Надії Павлівни Андрушкової, відчути позитивну, доброзичливу ауру її експозиції, перейнятися гарним настроєм і усміхненою енергетикою.

Тамара БУЯЛЬСЬКА, директор КМПЦ ВНТУ,
заслужений працівник народної освіти, професор

Фотогалерея   Виставка художніх робіт Надії Андрушкової

Найбільше читають

 left direction
 right direction