29February2020

У ВНТУ ПЕЛЬМЕНЯМИ ПРОВЕЛИ КИТАЙСЬКИЙ НОВИЙ РІК І ЗУСТРІЛИ ВЕСНУ

  • PDF

Китайські студенти Вінницького національного технічного університету разом зі своїми земляками-волонтерами, які навчають однієї з найскладніших мов громаду вишу і охочих вінничан, зорганізували оригінальне частування цзяоцзи.

Освітній портал ПедПРЕСА

Інформаційний портал «Моя Вінниця»

Свято зустрічі весни — китайський новий рік не уявити без червоного кольору і … пельменів. По тамтешньому цзяоцзи. Але ними не просто пригощають — їх треба разом готувати.

Тож в останній день святкування китайського нового року — у 15 день китайського місячного календаря у ВНТУ був майстер-клас із цзяоцзи.

«Під час святкування нового року обов’язково багато їдять і багато ходять в гості. Але якщо зізвали гостей, то їх не одразу запрошують до столу, — розповідає волонтерка і викладачка китайської Чжоу Бей Бей. — Спільне приготування їжі дуже важливе. Це для того, аби потім весь рік бути разом. Цзяоцзи — обов’язкова і головна страва новорічного столу на півночі Китаю. Вони відрізняються від звичних вам пельменів тим, що окрім м’яса обов’язково мають гострий перець і овочі».

Насамперед капуста. Великі поля засаджені капустою на північному сході Піднебесної. Але та, яку китайці додають у пельмені, аніскілечки не схожа ані на пекінську, ані на звичну нам будь-яку іншу. Оскільки традиційної для себе в Україні просто не знайшли, то вирішили для фаршу використати таки петсай — пекінську.

Студент ВНТУ Ван Цзянь розповів, що на новий рік неодмінно треба поїхати до батьків. Тому під час двотижневого свята весь Китай рушає з місця.

«І всі дарують подарунки. Особливо гроші дітям і старим. До того ж чим старіша людина, тим більшу суму слід їй дати».

Учені ВНТУ уже багато років мають жваву наукову співпрацю з Чанчунським інститутом точної механіки та оптики, Китайським технологічним парком високих технологій (м. Цзинань), плідно контактують із Шаньдунським транспортним університетом, Хенанським університетом (м. Кайфен), Quli Normal університетом.

Читайте більше    ДЕСАНТ ВНТУ У КИТАЇ

Нещодавно студенти ВНТУ протягом місяця стажувались в  компанії «SHANDONG VOTSEN NEW ENERGY TECHNOLOGY CO., LTD», де вивчали ефективний маркетинг, комерціалізацію та впровадження нових технологій в народне господарство.

Читайте більше  У ВНТУ НАВЧАЮТЬ ОДНІЄЇ З НАЙСКЛАДНІШИХ МОВ

«Загалом нині активізується співпраця України і Китаю. Врешті усі свідомі ролі Китаю в світі. — Говорить директорка Науково-освітнього ґендерного центру ВНТУ, кандидат філософських наук, доцент Ірина Головашенко. — Китай і його мова — це моє захоплення з юності. Навчають нас літературної китайської мови. Написання ієрогліфів дуже складне — є 24 риси, з яких складається ієрогліф. Але їх написання дивовижно релаксує! Окрім того ці писемні символи побудовані на глибинних речах. Філософія продукує сенси., а мова матеріалізує думки. В ієрогліфах дивовижно схоплена сутність буття!»

Фотогалерея  КИТАЙСЬКИЙ НОВИЙ РІК У ВНТУ

Найбільше читають

 left direction
 right direction