21July2018

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ДИВОВИЖНА ЕКСПОЗИЦІЯ У ВНТУ

  • PDF

222 художня виставка, що відкрилася в експозиційній залі культурно-мистецького і просвітницького Центру Вінницького національного технічного університету, — це «Несподівані образи краси»

Щороку 18 травня світова культурна спільнота відзначає Міжнародний День Музеїв. Саме у 1977 році на засіданні Міжнародної Ради Музеїв [InternationalCouncilofMuseums (ICOM), що створена у 1946 р., було прийнято рішення про заснування такого культурного свята. А вже у 1978 році Міжнародний День Музеїв відзначало понад 150 країн світу.

40 річчю цієї події і була присвячена 222 художня виставка, що відкрилася в експозиційній залі культурно-мистецького і просвітницького Центру ВНТУ. Ця експозиція, сповнена духом творчості та інновацій, певною мірою відповідає окремим характеристикам, які ICOM закладало в основу музейного святкування.

Назва нової виставки – «Несподівані образи краси» – невипадкова. Представлені роботи різних майстрів дивують, вражають, захоплюють дивовижними фантазіями, розмаїттям авторських технік, різними видами образотворчого мистецтва: художній текстиль, ткацтво, розпис по тканині (полотно-акрил, полотно-олія), аплікації, кераміка, живопис, акварель, витинанки.

Варто сказати, що витинанки – стародавнє мистецтво, якому вже понад 2000 років. Воно виникло в Китаї ще з того часу, коли був створений папір. До України витинанки потрапили з Європи в XIIІ сторіччі. Наші пращури настільки полюбили цей вид мистецтва, що практично кожна родина прикрашала витинанками вікна, чи всю оселю не тільки в свята, а і в буденні дні. Вважалося, що мереживо витинанки відсіює зло. На жаль, майстрів витинанок зараз вже не так і багато.

У нас на виставці витинанки представлені роботами Світлани Жукової: "Берегиня Дана", "Квітка на чорному", "Калинова молитва", "Квітка на білому", "Древо Східне". Вона також представила і свою живописну роботу "Соняхи" (полотно, олія).

У цілому експонуються роботи 6 авторів. Всі вони художники, майстри професіонали, педагоги вищої категорії Вінницької дитячої школи мистецтв (відділення образотворчого мистецтва) не тільки навчають дітей, але створюють власні простори неповторної краси.

Шляхетні роботи Ірини Шостак-Орлової зачаровують як своєю витонченістю, так і глибиною змісту. Вслухайтесь в назви робіт: "Вишитий день", "Малює сонце полотно небес", "Лабіринти сонця", "Вишиті роздуми" – в них утаємниченість творчого процесу, духовні пошуки майстрині.

 

Чудові акварелі Світлани Окуленко: "Ніжність", "Невибаглива краса", "Ранок", "Квіти літа" та інші наповнені світлом і ліричною музикою. Не залишають байдужими і її роботи на полотні (акрил) та дивовижна декоративна таріль "Закохані".

Своєю казковістю привертають увагу керамічні роботи Раїси Іваненко: "Жінка-птах", "Русалка", Фантастичний птах", та декоративний розпис тарілок Оксани Панас. Є своєрідна загадковість в роботах Ольги Анпілогової "Метаморфози" (полотно, акрил).

Презентація названих робіт почалася музичним подарунком, що зробили наші студенти авторам, гостям і учасникам виставки. Ярослав Жаврук і Владислав Кокушкін (2-ий курс ФІТКІ) заспівали (у власному супроводі на гітарах) пісню "Восьмий колір". Пісня життєдайна, сповнена позитивної енергетики. Думаю більшість присутніх зрозуміли – восьмий колір то колір любові і краси.

Тамара БУЯЛЬСЬКА, директор КМПЦ ВНТУ,
Заслужений працівник народної освіти,
професор

Фотогалерея   Виставка художніх робіт "Несподівані образи краси"

Найбільше читають

 left direction
 right direction