25June2018

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ПРОФЕСОРУ РОСТИСЛАВУ ІСКОВИЧУ-ЛОТОЦЬКОМУ — 70!

  • PDF

Сьогодні 6 червня завідувач кафедри галузевого машинобудування Вінницького національного технічного університету, доктор технічних наук, професор Ростислав Іскович-Лотоцький зустрічає своє 70-річчя.

Ростислав Дмитрович працює на нашому факультеті машинобудування та транспорту 45 років!

Він і закінчив наш факультет у 1970 році. З відзнакою.

Потому захистив у Московському вищому технічному училищі ім. Баумана кандидатську дисертацію.

А його докторська дисертація, котру захистив у 1987 році, стала першою докторською дисертацією Вінницького політехнічного інституту та ВФ КПІ від дня його заснування.

Особистий науковий доробок Ростислава Дмитровича налічує сотні наукових праць ‒ монографій, навчальних посібників, наукових статей у вітчизняних і закордонних фахових виданнях, патентів на винаходи тощо.

В істинності твердження про те, що коли людина талановита, вона талановита в усьому, не сумніваєшся, якщо мова йде про Ісковича-Лотоцького Ростислава Дмитровича, доктора технічних наук, професора, справжнього патріота України.

З плином часу, коли у людини накопичується професійний і життєвий досвід, вона починає розуміти, коли і наскільки доля була до неї прихильна, обдаровуючи знайомством з незвичайними людьми. До категорії таких доленосних особистостей належить й Ростислав Дмитрович.

Провідний інженер-спеціаліст за напрямками «Динаміка машин вібраційної та віброударної дії», «Обробка тиском» та «Енергозберігаючі технології», організатор науки, в цій людині вражає дивно гармонійне поєднання форми і змісту.

Інтелектуал і інтелігент Ростислав Дмитрович завжди приємний у спілкуванні. Висока ерудиція і талант адміністратора дозволяють йому успішно вирішувати будь-які наукові проблеми. Примітно, що в адмініструванні Р.Д.Ісковича-Лотоцького практично відсутнє формальне ставлення, бездумне виконавство і, що найбільш важливо для підлеглих – постановка задач завжди відрізняється продуманістю та обґрунтованістю. При цьому його шанобливе ставлення до колег і вміння спілкуватись дозволяють досягати повного взаєморозуміння з співробітниками кафедри, викликаючи у них бажання працювати.

Природжений педагог, Ростислав Дмитрович надає багато уваги становленню молодих вчених. Незважаючи на статус ваговитого вченого і посаду Р. Д. Іскович-Лотоцький завжди напрочуд доступний. Він не належить до надмірно суворих та вимогливих наставників, але початківцям-дослідникам добре відомі його принциповість та послідовність. На жаль, тільки з роками починаєш розуміти, наскільки уважним, зацікавленим та небайдужим до долі молодих колег є Ростислав Дмитрович як керівник.

Ростислав Дмитрович відрізняється надзвичайно широким діапазоном інтересів, вміло поєднуючи серйозну наукову роботу з активною громадською діяльністю.

Внесок Р. Д. Ісковича-Лотоцького як вченого у вітчизняне машинобудування визначається не тільки його численними науковими роботами, що не втрачають своєї актуальності і в наші дні, але й його працею як організатора науки. У діяльності Р. Д. Ісковича-Лотоцького проявилися найцінніші якості вченого, зокрема як вихователя послідовників. Таких нараховується близько двох десятків осіб. Всі вони є талановитими і активними вченими-дослідниками, що, на наш погляд, є головною науковою спадщиною професора Р. Д. Ісковича-Лотоцького. Немає сумнівів, що його приклад служіння науці вплинув на ціле покоління дослідників. І якщо сьогодні в професійній роботі вчених-механіків, яким доля подарувала зустріч з Ростиславом Дмитровичем Ісковичем-Лотоцьким, відзначається ініціативність, наукова сміливість та відданість науці, то це багато в чому заслуга цього видатного вченого і прекрасної людини.

Шановний, Ростислав Дмитрович!

70 років – це золотий період для вченого та керівника, коли набута мудрість допомагає згладжувати гострі кути і вирішувати самі важкі задачі. Це час поєднання життєвого досвіду із повнотою життєвих сил, зрілості рішень – із прогресивними устремліннями.

Усе Ваше життя і плідна професійна діяльність пов’язані з наукою і освітою! Ваш внесок як авторитетного вченого-механіка та педагога-новатора забезпечив появу та розвиток цілого ряду нових напрямків вітчизняної освіти та виробництва, що підтверджується впровадженням Ваших науково-технічних розробок в різних галузях народного господарства України та інших країн.

Нехай навколо Вас на довгі роки зберігається атмосфера взаєморозуміння, душевної теплоти і дружньої участі Ваших близьких і колег. Нехай яскравими враженнями буде наповнене Ваше життя, кожен день приносить приємні теплі зустрічі, а робота відкриває нові цікаві можливості для прикладення Вашого таланту та натхнення, нехай Вашу працю незмінно супроводжує успіх!

Міцного здоров’я, Вам, невичерпної енергії і подальшої плідної діяльності на благо України!

З любов’ю та повагою,
колектив факультету машинобудування та транспорту ВНТУ

Найбільше читають

 left direction
 right direction