24July2021

ДОЦЕНТ ВНТУ В «МАЙСТЕРНІ МІСЬКИХ ПРОРИВІВ»

  • PDF

Завідувач кафедри інтеграції навчання з виробництвом ВНТУ, кандидат технічних наук, доцент Костянтин Коваль бере участь у програмі управлінського розвитку проекту «Інтегрований розвиток міста Вінниця», який реалізовується за підтримки німецької урядової компанії GIZ.

У Вінниці групи експертів за різними напрямками працюють над створенням «Концепції інтегрованого розвитку міста», які почали свою роботу за результатами першого форуму, що відбувся торік 22 жовтня.

В підсумку за кожним напрямком зроблено SWOT-аналіз у всіх галузях міста.

В процесі роботи відбувається пошук цілей розвитку для кожної галузі і ті можливі ідеї проектів, які можуть бути реалізовані до 2030 року у Вінниці. Стратегічно важливий документ розвитку Вінниці створюють багато людей, зокрема представники громадських організацій, експерти, представники влади та активні громадяни.

Важливою складовою роботи в цьому напрямку є запуск у Вінниці навчальної програми управлінського розвитку під назвою «Майстерня міських проривів».

Це піврічний навчальний курс з проектного менеджменту, який допоможе створити цікаві проекти розвитку міста. Шість-сім з них надалі у Вінниці будуть реалізовані.

Навчальний курс проходить в рамках проекту «Інтегрований розвиток міста Вінниця», який реалізовується за підтримки німецької урядової компанії GIZ.

У відкритті програми «Майстерня міських проривів» взяв участь міський голова Сергій Моргунов та відомий український менеджер-економіст, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи, екс-міністр економічного розвитку та торгівлі України Павло Шеремета.

Учасниками навчального курсу стали близько 60 службовців, працівників комунальних підприємств, викладачів вишів, депутатів міської ради та громадських активістів.

Протягом шести місяців вони працюватимуть над розробкою і втіленням інноваційних проектів стратегічного розвитку міста, одночасно отримуючи мінімальний теоретичний базис, необхідний для реалізації власного проекту.

До навчання у цьому проекті було запрошено завідувача кафедри інтеграції навчання з виробництвом ВНТУ – кандидата технічних наук, доцента Костянтина Коваля.

«Планується 6-7 кращих проектів запропонувати на розгляд громади, котра й ухвалюватиме рішення щoдo їх впровадження. Знаково, щo у навчанні беруть участь представники міської влади, представники громадських організацій, дeпутaти міської ради, представники навчальних закладів, що свідчить про реалізацію нa практиці першого прioритeту реалізовуваної нині стратегії міста «Сильна територіальна громада», — розповідає Костянтин Коваль.

Цей проект реалізовується Вінницькою міською радою та КП «Інститут розвитку міст» у партнерстві з майстернею стратегій «Прорив» (керівник – Павло Шеремета) за підтримки німецької урядової компанії «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст України».

Костянтин Коваль і Павло Шеремета

Загалом навчальним курсом передбачено шість тематичних модулів – «Стратегія», «Проекти», «Фінанси», «Впровадження», «Команда» та «Комунікація».