22July2018

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

THE ART OF ENGLISH

  • PDF

Одна із ключових компетентностей сучасної людини – володіння іноземною мовою.

Переваги, які дарує володіння іноземним мовами сучасній людині – очевидні: це і можливість вільного доступу до інформації та її неупередженого аналізу, що не покладається на спотворені чужі переклади, і почуття свободи в спілкуванні з людьми.

 Знання іноземної мови стане також кроком до здобуття впевненості у власних силах.

Та перш за все процес опанування невідомим дає нам ні з чим незрівнянний шанс розбити стереотипи власного мислення та звільнитись від його усталених форм. А це означає свободу сприйняття світу та вираження себе як його частини.

Це означає також і те, що ти в змозі обмінятись своїм скарбом мудрості з людьми інших країн, інших систем та інших континентів. І повірте, що одним з найприємніших відчуттів в житті є усвідомлення того, що на справді не існує різних мов, існує лише одна – взаєморозуміння.

На кафедрі іноземних мов 24 травня відбувся ІХ міжвузівський семінар «Мова – шлях до порозуміння та співробітництва», у якому брали участь викладачі та студенти Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова, Вінницького державного педагогічного університету імені М.М. Коцюбинського та Вінницького національного технічного університету.

 Серед запрошених: к. психол. н., доц. каф. іноземних мов ВДПУ ім. М. М. Коцюбинського Бучацька С. М., к. пед. н., доц. каф. іноземних мов з курсом латинської мови ВНМУ Дудікова Л. М. та к. ф. н., зав. каф. української та іноземних мов ВНАУ Тимкова В. А.

Із привітальним словом до учасників та гостей семінару звернулась кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри іноземних мов ВНТУ Степанова І. С.

Далі робота учасників семінару продовжилася за двома секційними напрямками: викладачі представили результати власних наукових досліджень на секції лігвістики та лінгводидактики, а студентські доповіді було представлено на секції англійської мови.

Тематика семінару не була обмежена, тому доповідачі представили цікаві, актуальні і в той же час дискусійні дослідження. Одні представили актуальні для усіх спеціальностей доповіді: «How is the Evolution of Language Affected by Modern Society and Culture», «The Art of English», інші – медичного спрямування: «Stress in der Heutigen Welt», «Biorhythmic Peculiarities of Conception in People from Different Countries», чимало доповідей було присвячено різним аспектам ІТ-технологій.

 Оскільки студенти не профільних спеціальностей послуговуються іноземною мовою здебільшого лише на заняттях в університетах і не мають можливості постійно, активно використовувати свої комунікативні уміння на практиці, то і мета семінару була такою – стимулювати студентів обирати такі теми, щоб були цікаві для усіх, а також мали проблематику, яка викликала б дискусію серед слухачів. Приємно здивувало те, що студенти справилися із поставленим завданням як у ролі доповідачів, так і у ролі опонентів.

Найактивнішим студентом виявився Владислав Гірдвайніс – студент 1 курсу факультету ІТКІ.

Такі  семінари проводяться на кафедрі щороку й дозволяють викладачам обмінятися набутим практичним досвідом, студентам розширити коло спілкування зі студентами інших вишів, удосконалити навичку володіння іноземною мовою та спробувати свої сили в ораторському мистецтві.

На завершення усі учасники отримали сертифікати про участь у семінарі, а також запрошення на співпрацю у майбутньому.

Ірина СТЕПАНОВА, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри іноземних мов ВНТУ
Олеся ПРИСЯЖНА, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри іноземних мов

Найбільше читають

 left direction
 right direction