22July2018

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

POLITECHNIKA ŁÓDZKA І ВНТУ РОЗПОЧИНАЮТЬ СПІВРОБІТНИЦТВО

  • PDF

16 червня студенти Вінницького національного технічного університету та Лодзинської Політехніки разом інспектували старовинну церкву к селі Круподеренці Погребищенської району.

А перший проректор Вінницького національного технічного університету, доктор технічних наук, професор Олександр Романюк взяв участь в офіційній зустрічі керівництва області з делегацією Лодзинського  воєводства.

Візит представників Лодзинського  воєводства приурочено до фінальної конференції україно-польського проекту «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області» та проведення інвентаризації окремих об’єктів культурної спадщини Вінниччини студентами Лодзинської Політехніки.

Польську делегацію склали радник маршалика Лодзинського воєводства Іоланта Хельмінска,  заступник Генерального консула республіки Польща, консул  Уршула Філіпковска, член Правління Фундації «FERSO» Ярослав Ващик, спеціаліст Департаменту промоції та міжнародного співробітництва Маршалківської управи Лодзинського воєводства Барбара Рибак, спеціаліст Департаменту промоції та міжнародного співробітництва Маршалківської управи Лодзинського воєводства Міхал Пєтранек, викладачі та студенти  Лодзинської Політехніки.

Під час зустрічі представник Лодзинської Політехніки вручив першому проректору ВНТУ Олександру Романюку офіційний лист-пропозицію щодо наукової співпраці і культурного обміну. Проректор Лодзинської Політехніки Ireneusz Zbicinski зазначає:

«Цим листом я хотів би представити наш університет в надії, що це буде перший крок, щоб почати взаємовигідне співробітництво з Вашої поважною установою.
Традиційно, маємо міцні відносини з українськими університетами, маємо 282 угод і коопераційні зв'язки з партнерами з 51 країн світу.
Я щиро сподіваюся, що наша співпраця буде плідною, і обопільно корисною».

Politechnika Łódzka — один з найстаріших державних університетів в Польщі. Офіційно був відкритий в 1945 році, але історія його створення налічує вже півтора століття.Нині PL динамічно розвивається і наразі є одним з найбільших і найкращих університетів Польщі. Навчання та наукові дослідження проходять на 9 факультетах, де навчаються майже 20 тисяч студентів.

Радник маршалика Лодзинського воєводства Іоланта Хельмінска та спеціаліст Маршалківської управи Лодзинського воєводства Барбара Рибак виявили бажання відвідати ВНТУ.

У ВНТУ вони ознайомилися з Центром польської культури імені Яна Ігнація Падеревського та експозиціями художнього музею вишу. Гостей особливо вразили полотна Федора Коновалюка. Отож, вони перебували у Вінницькому техуніверситеті значно довше, аніж то передбачав протокол.

А студентська делегація з PŁ разом зі студентами факультету будівництва, теплоенергетики та газопостачання ВНТУ у супроводі викладачів з’їздили у село Круподеренці Погребищенської району. Там польські й українські майбутні будівельники зробили інвертаризацію старовинної церкви.

Загалом польська делегація перебувала на Вінниччині з 15 по 18 червня.

Найбільше читають

 left direction
 right direction