24July2021

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

УКРАЇНСЬКІ ВЧЕНІ ДИСКУТУВАЛИ ЩОДО ПРОБЛЕМ ВОДИ

  • PDF

Завідувач кафедри системного аналізу, комп'ютерного моніторингу та інженерної графіки факультету комп'ютерних систем і автоматики ВНТУ, доктор технічних наук, професор Віталій Мокін і директор інституту екологічної безпеки та моніторингу довкілля ВНТУ Василь Петрук взяли участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції «Вода: проблеми та шляхи вирішення».

Проводився науковий форум у Національному університеті водного господарства та природокористування (місто Рівне).

У своїх виступах провідні вчені з різних наукових установ та університетів України торкались найнагальніших проблем водних ресурсів та господарства. Науковці обговорили вплив твердих побутових відходів на якість води та дізнались про нові підходи у вирішенні завдань водної політики.

Професор Віталій Мокін зробив доповідь спільно з головою Державного агентства водних ресурсів України Іриною Овчаренко на тему «Підходи до вирішення до нових задач водної політики, обумовлених змінами в законодавстві України 2016-2017 рр., за допомогою єдиної ГІС-інтегрованої системи баз даних і моделей». Виступ викликав жвавий інтерес і зацікавлення в багатьох учасників конференції.

Другий день конференції відбувався на базі НАН України у смт. Світязь Волинської області.

Звучали доповіді вчених про історію утворення озера Світязь у льодовиковий період. Проводились безпосередні дослідження екосистеми озера та його острова.

Завершальний день конференції був присвячений вивченню засобів та методів моніторингу сонячного випромінювання, яке є одним із найбільш впливових факторів на стан водних екосистем.

Учасники форуму відвідали радіотелескоп Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка НАН України (м. Львів), який за низкою параметрів не має аналогів у світі.

Конференція окреслила нові напрямки співпраці у розв'язанні актуальних для України проблем, пов'язаних із водними екосистемами та господарством.

Найбільше читають

 left direction
 right direction