25June2018

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

БИТВА СТАРТАПІВ «ЧАС ВІДРОСТИТИ РІГ», ІТ КЛАСТЕР І ВНТУ – КУЗНЯ ІТ КАДРІВ

  • PDF

Минулого тижня в один день відбулось відразу дві масштабні події в ІТ житті міста Вінниці: презентація та створення ІТ-кластеру міста Вінниці та битва стартапів.

По черзі про ці події.

В першій половині дня креативному центрі "Артинов" відбулась офіційна презентація Вінницького ІТ-кластеру.

Дмитро Софина, один з ініціаторів Vinnytsia IТ-cluster, презентував запрошеним цілі та структуру кластеру. На презентації були присутні керівники ІТ-компаній, керівники навчальних закладів, представники громадських та бізнес організацій ІТ сфери, представники масмедіа.

Від ВНТУ участь в роботі взяли ректор вишу, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко та завідувач кафедри інтеграції навчання з виробництвом ВНТУ, кандидат технічних наук, доцент Костянтин Коваль.

Професор Грабко був запрошений експертом на панельну дискусію на тему "Освіта в ІТ сфері міста", де обговорювались навчання та перекваліфікація майбутніх фахівців сфери інформаційних технологій, а також проблеми працевлаштування нинішніх студентів вишів та випускників інших навчальних закладів, курсів тощо.

У виступі пан ректор наголосив на важливості об'єднанні зусиль з метою підготовки якісних інженерів та фахівців ІТ сфери та запевнив у всебічній підтримці ініціативи заснування і співпраці з ІТ-кластером міста Вінниці.

У подальших дискусіях представники ІТ компаній коротко характеризували типові власні проблемні місця в напрямках базової підготовки пошукачів роботи, вузько спрямованої підготовки тощо.

Зокрема, низка компаній засвідчила свою готовність до співпраці щодо прийняття студентів на практику, надання завдань для курсового і дипломного проектування на основі реальних виробничих потреб спрямованих на вирішення конкретних практичних завдань.

Багато присутніх фахівців з персоналу провідних ІТ компаній міста наголошували, що в технічному університеті («кузні кадрів») достатня базова підготовка. Більше того ВНТУ активно реалізовує низку нових ініціатив: Стартап школу та молодіжний інженерний рух IT-SCOUTS.

А вже ввечері відбулась битва стартапів "Час відростити ріг" м. Вінниці, що була організована платформою Startup.Network і Уксиббанк BNP Paribas Group.

Зазначений захід відбувався у два етапи обговорення під час "підприємницького блоку" учасниками якої виступили Дмитро Софіна, Віталій Погосян, Артур Кюльян і Андрій Ремовська, а модератором – Андрій Безгубенко.

Темою дискусії традиційно став головний герой серії битв стартапів "Час відростити ріг" – невловимий єдиноріг.

Експерти відповідали на надзвичайно точні та цікаві запитання ведучого, який паралельно розповідав про свій досвід та його успіхи, що забезпечили йому особисте знайомство з Білом Гейтсом.

Після перерви з неформальним спілкуванням та обміном думками з колегами, відбулась сама битва стартапів, в якій взяли участь 11 команд, що презентували власні стартап-проекти.

Приємно відзначити, що серед них 4 — випускники стартап школи "SikorskyChallenge" м. Вінниці, яка працює на базі Вінницького національного технічного університету. А керівник стартап школи "SikorskyChallenge" м. Вінниці Костянтин Коваль був членом журі зазначено битви стартапів.

Представлені стартапи були різноспрямовані та різного рівня готовності, презентувати проекти доводилось у три хвилини, що вдалось не усім учасникам. Тож, битва відбувалась в напруженій, конкурентній боротьбі, за результатами якої виявилось відразу два переможці – Quest travel і 4BioSens, які проходять у фінал і будуть змагатись за головний приз у десть тисяч доларів.

Найбільше читають

 left direction
 right direction