28May2018

ФАХІВЦІ АЕС УКРАЇНИ ВІДЗНАЧАЮТЬ ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ ЕЛЕКТРИЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ВНТУ

  • PDF

1 вересня на Запорожській АЕС НАЕК «Енергоатом» відбулись урочистості з нагоди відкриття корпусу «Г». У дійстві взяли участь завідувач кафедри електричних станцій ВНТУ, доктор технічних наук, професор Петро Лежнюк та кандидат технічних наук, доцент Олександр Рубаненко.

Корпус «Г» — це тренажерний комплекс спеціальної підготовки ремонтного персоналу атомних електричних станцій. Він є четвертим корпусом навчально-тренувального центру ЗАЕС. Корпус «Г» — це повномасштабний тренажер, який повністю відтворює обладнання четвертої петлі реакторного устаткування енергоблоку ВВЕР-1000.

Як зазначив генеральний директор ЗАЕС Олександр Остаповець, унікальне обладнання навчально-тренувального центру (НТЦ), висококваліфіковані інструктори дозволять підвищувати кваліфікацію працівникам АЕС. Навчання в НТЦ покращить якість робіт та скоротить час підготовки працівників на робочих місцях. Подібного обладнання немає в жодному НТЦ України.

На семи поверхах корпусу «Г» розташовані спеціалізовані навчальні лабораторії за такими напрямами — тепломеханічне, електротехнічне обладнання, обладнання АСУ ТП, контроль металу, зварювальне виробництво, водо-хімічний режим, радіаційна безпека.

Олександр Анатолійович звернув увагу на те, що планується організувати проходження виробничої практики студентами вищих навчальних закладів на ЗАЕС і в корпусах НТЦ.

Наразі, для підприємств НАЕК «Енергоатом» фахівців готують провідні університет України — Національний технічний університет України «КПІ», Одеський національний політехнічний університет, Національний університет «Львівська політехніка», Вінницький національний технічний університет, Національний технічний університет «ХПІ», КНУ ім. Шевченка.

Заступник начальника НТЦ ЗАЕС Олексій Коваль звернув увагу, що під час створення корпусу «Г» було враховано досвід Франції, США, Японії, Кореї.

Голова спілки найстаріших енергетиків ЗАЕС Леонід Прохоров підкреслив, що в усьому світі кращі навчальні заклади, особливо технічні, навчають студентів на обладнанні, яке має розміри працюючого на АЕС устаткування. У лабораторіях корпусу «Г» є можливість не лише подивитись на обладнання, а й доторкнутись до обладнання, потримати деякі з його зразків, налаштовувати, ремонтувати, випробувати його в дії.

На ЗАЕС працюють і випускники ВНТУ.

Серед них і заступник начальника електроцеху Валерій Решетніков.

Нині електроцех ЗАЕС – це 917 висококваліфікованих працівників. Валерій Володимирович звернув увагу на те, що ЗАЕС одне з кращих місць для працевлаштування випускників АЕС, а рівень навчання в ВНТУ дозволяє випускникам якісно виконувати завдання на ЗАЕС.

До речі, під час Літньої ядерної школи 2017 студенти ВНТУ Андрій Мельничук та Сергій Бойко успішно пройшли співбесіду з працівниками ЗАЕС на перевірку знань. За її результатами хлопцям запропонували роботу на ЗАЕС.

 Представники електроцеху ЗАЕС, інших атомних станцій України відзначили високий рівень підготовки студентів електричних спеціальностей у ВНТУ.

Найбільше читають

 left direction
 right direction