25June2018

ІНЖЕНЕРНІ ПРИГОДИ СТУДЕНТКИ ВНТУ У ВЕНЕЦІЇ ПІВНОЧІ

  • PDF

Олександра Стадній, четвертокурсниця факультету комп’ютерних систем та автоматики Вінницького національного технічного університету, взяла участь в освітньо-культурному курсі IT Starts With An Idea. Зорганізувала дійство локальна група міжнародної студентської організації BEST Stockholm.

Проходив цей курс на тему стартапів в сфері IT у Венеції Півночі – Стокгольмі.

Олександра розповідає:

«Швеція – країна інженерів. З самого початку, коли ступаєш на шведську землю з трапу літака, в очі кидається продуманість, мінімалістичність і комфорт, з якими організовано все до найменшої дрібниці. Всюди є умови для людей із обмеженими можливостями – там справді турбуються про те, щоб інтегрувати їх у суспільство та зробити його повноцінними членами.

 Мій курс проходив при Королівському технологічному інституті. Матеріально-технічне забезпечення цього вишу вражає – всюди встановлене новітнє обладнання, на кафедрах діють безкоштовні копіювальні центри та є… кухні. Університет має великий відсоток іноземних студентів – переважно європейців, адже для них навчання у Швеції є безкоштовним, на відміну від представників інших держав. Викладацький склад також дивує національним  різноманіттям – працює багато спеціалістів зі Сполучених Штатів Америки, Індії, Хорватії, Італії, Франції тощо. Багато програм навчання англійською мовою, тому проблеми інтеграції та мовних бар’єрів немає.

Взагалі, рівень знання шведами англійської мови вражає – понад 90% населення знають її і розмовляють абсолютно вільно! Тут просто не зіштовхнешся з проблемою, коли підходиш до місцевої людини і не можеш запитати поради через непорозуміння – з високим ступенем ймовірності підказку дадуть одразу ледь не ідеальною англійською, навіть якщо звернутись до особи старшого віку.

 При університеті в стаціонарному режимі працює стартап-центр, який допомагає студентам розвивати власні проекти та знайомить із тонкощами ведення справ. Там надають послуги повного супроводу проекту: від пошуку команди та забезпечення необхідним обладнаннями до залучення інвесторів та реалізації. Єдине, що потрібно від студента, це сама ідея або ж бажання працювати в команді.

Під час курсу ми мали можливість поспілкуватись із молодими підприємцями, які розвивають стартапи в центрі – ці люди дійсно захоплені своєю справою, а серед самих проектів є як, наприклад, серйозні медичні, так і перспективні розважальні. Швеція насправді хороша країна для подібних проектів – відомі Spotify та Skype тому приклад.

 Також на території університету розташована лабораторія Openlab – проект, фінансований міською владою Стокгольма. Лабораторія Openlab є спільною для студентів чотирьох найкращих вишів Стокгольма. Її діяльність спрямована на вирішення нагальних для міста проблем. Тут працюють як над різноманітними стартап-проектами, так і над магістерськими дисертаціями. Обладнання в лабораторії вражає – там у вільному доступі є все від 3D принтерів і комп’ютерів до усіх видів інструментів і пристроїв.

Окремо варто відзначити, що усі фінансові аспекти, окрім витрат на дорогу до Швеції та назад, забезпечила організація BEST Stockholm. До осені 2017 року через BEST українці мали змогу їздити без плати за курси, зараз же це коштує 11 євро, що зовсім малий прайс за 8-10 днів повноцінного проживання у європейській країні.

Якщо підсумувати, Швеція – це країна, в яку закохуєшся. Поступово і по-справжньому». 

Найбільше читають

 left direction
 right direction