23July2019

БІОІНЖЕНЕРІЯ — СПЕЦІАЛЬНІСТЬ МАЙБУТНЬОГО!

Проректор з наукової роботи ВНТУ, доктор технічних наук, професор Сергій Павлов та завідувач кафедри біомедичної інженерії вишу, доктор технічних наук, професор Сергій Злепко беруть участь у ІІІ-й Всеукраїнській робочій нараді завідувачів кафедр ВНЗ України з проблем підготовки фахівців і розвитку біомедичної інженерії

Триває нарада впродовж 20-22 вересня на базі Вінницького національного технічного університету та оздоровчого комплексу «Білий камінь», с.Гущинці, Вінниччина.

Організатором заходу виступила кафедра біомедичної інженерії ВНТУ.

Третій рік поспіль цей захід щороку збирає фахівців, відданих шляхетній справі створення нових медико-діагностичних, фізіотерапевтичних і хірургічних приладів та систем для охорони здоров’я людини.

Біомедична інженерія є однією з найбільш інноваційних галузей, котра швидко розвивається. Попит на медичне обладнання нині високий як ніколи, що призвело до тісного поєднання медицини та техніки. Тому в цьому контексті виникла проблема розуміння між лікарем та інженером, для вирішення якої і покликані фахівці з медичної техніки.

Сьогодні біомедична інженерія об‘єднує інженерні підходи до вирішення наукових завдань і проектування з досягненнями медичної і біологічної наук для забезпечення поліпшення здоров'я людини, підвищення якості життя.

Ця сучасна наукова галузь забезпечує прикладні дослідження і вирішує завдання створення спеціалізованих електронних засобів для обробки біосигналів, медичної візуалізації, моделювання і визначення умов терапевтичного впливу тощо. Вона тісно поєднує в собі окремі розділи електричної, хімічної, механічної і оптичної інженерії, маючи загальний об'єкт діяльності — розробку методів і технічних засобів дослідження живої субстанції.

Протягом наради спеціалісти і науковці з різних куточків України не тільки обмінятися досвідом, новими напрацюваннями, досягненнями, відкриттями, а й ознайомитися із сучасними технологіями у напрямку створення біомедичної техніки.