24September2018

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ДЕКІЛЬКА КРАПЕЛЬ РОСИ

  • PDF

Саме таку назву має нова 224 художня експозиція, що відкрилась у виставковій залі Культурно-мистецького і просвітницького Центру ВНТУ.

Виставка презентує роботи відомого художника з Ужгорода Артура Тиводара. Це вже шоста виставка художника в нашому університеті.

Перша відбулася в квітні-червні 2000 року завдяки професору Володимиру Прокоповичу Кожемяко (видатному вченому в галузі оптико-електронних та інформаційно-енергетичних технологій). Володимир Прокопович в свій час був вражений і захоплений дивовижною творчістю Артура Тиводара, якого прихильники художника називали Диводаром. Саме тому друга виставка відбулася того ж 2000 року вже в осені на прохання наших викладачів та студентів. Виставки були надзвичайні, так як презентували новітню ікону з фарбованої шкіри. З того часу в КМПЦ (художня зала "Подільске мистецтво") на постійній основі експонуються 5 робіт художника, які він передав нашому Центру. Дві ікони – ікона Божої Матері і ікона Архангела Михаїла; та роботи (кольорова шкіра, каміння): "Опале листя не знає печалі", "В ночі. З. Гіпіус", "Весняний танок".

Загалом у художника було більше 30 персональних виставок в різних містах України. Окрім Ужгорода і Вінниці (наш університет та 5 виставок в художній галереї Арт-шик) виставки в Рівному, Ялті, Одесі, Києві. Артур Тиводар був також учасником міжнародної виставки в Німеччині. В наступному році також планується його участь в одному з міжнародних проектів закордоном.

Артур Тиводар працює в різних напрямах образотворчого мистецтва, але неповторний авторський стиль, якій вирізняє його серед художників України – це роботи з різнокольорової шкіри в поєднанні з напівдрагоцінним камінням: опал, агат, сердолік, гранат, кришталь, лазурит, тощо.

Як художник Артур Тиводар сформувався в майстерні Заслуженого художника України Івана Михайловича Шутєва.

Вдивляючись в роботи Тиводара розумієш, що він художник-філософ, художник-мислитель, духовні пошуки якого спрямовані на добро, гармонію, милосердя. Невипадковим є те, що свою виставку, яка презентована в нашому Центрі, він з любов'ю присвятив Святій Терезі з Лізьє, яка своє недовге життя (всього 23 роки) молилася за любов і добро між всіма людьми. Її щоденник – "Історія однієї души", перекладений багатьма мовами світу, є прикладом свідомого духовного самозростання, самовиховання, перевтілення себе на справжнє багаття любові.

Варто зазначити, що сакральна тематика, яка притаманна багатьом роботам художника, не відповідає повністю прийнятим канонам, але є вираженням яскравої самобутньої індивідуальності художника. В представленій експозиції є також пейзажі, виконані олією на полотні. Здавалось би різні за тематикою і технікою виконання роботи, що поєднані в одному просторі, в той же час створюють цілісний духовний світ високих вимірів людяності і краси.

На День університету наш Центр відвідало багато студентів, чимало з них знайомились з виставкою Артура Тиводара.

Я мала змогу почути їх враження і думки щодо представлених робіт, цікавим є те, що всі ті хто час від часу заходили до виставкової зали, охоче висловлювались з приводу побаченого. Здавалось самі роботи провокували на відвертість і закликали до діалогу. Природнім було те, що кожен бачив і відчував своє, та все ж дивували діаметрально протилежні асоціації і образи, що виникали у молоді. Але саме це свідчить про художню поліфонічність представлених робіт, про той глибинний багатошаровий підтекст прихований за кожною роботою. Цікавим також є і те, що при певній відкритості художника, його душевній щирості і щедрості, є елементи утаємниченості, елементи того сокровенного, що потребує мовчання і тиші. Тієї святої тиші, що наближає нас до істини.

Запрошуємо Вас до нашої виставкової зали.

Тамара БУЯЛЬСЬКА, професор,
Заслужений працівник народної освіти,
директор КМПЦ ВНТУ

Найбільше читають

 left direction
 right direction